Bilet turystyczny

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
Kuba
Administrator
Posty: 3378
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontaktowanie:

Bilet turystyczny

Postautor: Kuba » wt 22:46, 19 cze 2018

Turystyczny bilet MPK dla gości łódzkich hoteli? Ma kosztować 10 złotych
2018-06-18, Autor: Redakcja / źródło: Urząd Miasta Łodzi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, Tomasz Kacprzak proponuje wprowadzenie w Łodzi biletu turystycznego, który byłby do nabycia przez gości łódzkich hoteli.

Bilet, który miałby kosztować 10 zł uprawniałby do korzystania z komunikacji miejskiej w Łodzi przez trzy dni. Można by było go nabyć przez cały rok. Projekt uchwały trafi teraz do opiniowania. Ma szansę wejść w życie we wrześniu.

- Sam przywiozłem taki pomysł po wizycie w naszym mieście partnerskim, w Stuttgarcie - tłumaczy radny PO Tomasz Kacprzak. - W tamtejszych hotelach takie bilety są sprzedawane lub rozdawane - ta zależy oczywiście od hotelu - od dawna. Taki bilet przydałby się również w Łodzi. Mamy coraz więcej hoteli i coraz więcej gości. Chcemy też promować naszą komunikację. I zachęcać do skorzystania z autobusu lub tramwaju - zamiast auta.

Przewodniczący RM chce przekonać do tego biletu również Łódzką Organizację Turystyczną.

- Bilet może być sprzedawany w hotelach lub być prezentem dla gości od hotelu - dodaje Tomasz Kacprzak. - Taki bilet może też oznaczać większe wpływy do budżetu miasta. Ktoś, kto być może przyjechałby do miasta swoim autem z myślą o przemieszczaniu się nim - zostawi je na hotelowym parkingu, a skorzysta z naszej komunikacji publicznej.

Uchwała o zmianie taryfy biletowej trafi w tym tygodniu pod opinię związków zawodowych MPK. Związki mają na wydanie opinii miesiąc. Najpóźniej w sierpniu uchwała trafi pod obrady Rady Miejskiej. Najpóźniej we wrześniu bilet turystyczny może trafić do łódzkich hoteli.

- Przypomnijmy, że nasza turystyka to przede wszystkim ta biznesowa, całoroczna - przypomina radny Kacprzak. - Bilet zaś będzie do nabycia przez cały rok.


Obrazek

źródło: https://www.tulodz.com/wiadomosci,turys ... -8855.html
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"

Kpc21
Weteran
Posty: 6291
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontaktowanie:

Re: Bilet turystyczny

Postautor: Kpc21 » wt 23:33, 19 cze 2018

Przynajmniej wskazali numer strefy - czyli nie zrobili tego błędu, co z jednorazowymi.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)

TramMomentyStudenta
Gaduła
Posty: 1541
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017
Lokalizacja: w sezonie Ruda

Re: Bilet turystyczny

Postautor: TramMomentyStudenta » śr 05:43, 20 cze 2018

Hmm. Wrzesień? Ciekawe. ;)
Niemniej jednak pomysł z takowym biletem jest bardzo dobry. :)

jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2136
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Bilet turystyczny

Postautor: jan_defecto » śr 14:03, 20 cze 2018

Lepiej jakby zrobili coś dla Łodzian. Ten bilet turystyczny będzie miał sprzedaż możliwą do policzenia na palcach jednej ręki (no dobra przesadziłem, może ze sto sztuk sprzedadzą). Ciekawe jak będą weryfikować uprawnienia do korzystania z niego.

Np. przywrócenie biletu 24 godzinnego zamiast tego idiotycznego jednodniowego. Przy okazji można obniżyć cenę do poziomu weekendowego/lub podwyższyć weekendowego do poziomu obecnego jednodniowego i sprzedawać bilet tylko jeden rodzaj biletu 2w1, który w dni robocze służyłby jako bilet 24 godzinny, a w okresie od 18 w piątek do 6 rano w poniedziałek (wydłużyć czas obowiązywania, koniec w środku nocy czyli o trzeciej jest bez sensu).

Wprowadzenie zasady, że bilet 60 minutowy jest biletem 2w1. W przypadku przesiadek uprawniałby do jazdy przez 60 minut. W przypadku jazdy jednym pojazdem uprawniałby do jazdy do końca trasy nawet powyżej 60 minut (np. jadąc 43B lub 96 od krańcówki do krańcówki pasażer musi patrzeć na zegarek i w odpowiednim momencie dokasować bilet, bo z okazji reformy zlikwidowali jednoprzejazdówki).

Kpc21
Weteran
Posty: 6291
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontaktowanie:

Re: Bilet turystyczny

Postautor: Kpc21 » śr 16:40, 20 cze 2018

A muszą weryfikować? Ważność tego biletu musi koniecznie być uzależniona od zakwaterowania w hotelu? Nie wystarczy, że do hoteli i kwater ograniczy się kanały dystrybucji tego biletu?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)

BB93
Sympatyk forum
Posty: 694
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Bilet turystyczny

Postautor: BB93 » czw 08:49, 21 cze 2018

I jakie masz prawdopodobieństwo, że pracownik hotelu/kwatery sobie nie podbierze biletu bądź nawet legalnie sam sobie nie sprzeda? Jeśli wszystko dla księgowości będzie się zgadzać, to nikt w firmie nie będzie robił żadnego dochodzenia.

SCEL
Bywalec
Posty: 179
Rejestracja: wt 18:44, 10 sty 2017

Re: Bilet turystyczny

Postautor: SCEL » czw 08:52, 21 cze 2018

Myślisz, że w hotelu ktoś będzie sprawdzał czy osoba kupująca jest zameldowana w tym hotelu?Bo ja myślę, że nikt tego nie będzie sprawdzał. Sam pomysł uważam, za fajny ale można to zrobić inaczej, wprowadzić bilet 3 dniowy czy tam 72 godzinny który będzie sprzedawany zarówno w hotelach jak i w normalnej sprzedaży.


Wróć do „Bilety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość