[Wieluń] ZKM Wieluń

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » sob 16:14, 02 gru 2017

Zgadzam się z przedmówcami. Po zrobieniu darmowej komunikacji już nikomu nie będzie tak bardzo zależeć na poprawieniu oferty. A nawet jeśli udałoby się jakimś cudem poprawić jakość usług i znacząco zwiększyć liczbę pasażerów, to opór przed ponownym wprowadzeniem opłat (które wtedy miałyby szansę choć w części zrekompensować koszt funkcjonowania komunikacji) będzie spory.
Co do reformy siatki w Wieluniu to na początku roku pojawiła się nawet ankieta skierowana do mieszkańców (pisałem o tym kilka postów wyżej), jednak do tej pory nic nie uległo zmianie. Prawdopodobnie nastąpi to dopiero w przyszłym roku, wraz z nowym przetargiem na obsługę komunikacji miejskiej (obecnie po perypetiach z poprzednim przetargiem nadal z wolnej ręki jeździ PKS Wieluń).

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3398
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: prof_klos » sob 21:13, 02 gru 2017

Przyjrzałem się bliżej wieluńskim liniom komunikacyjnym.
Widać wyraźnie, że wszystkie stanowią połączenia wybiegająca poza miasto, łączące dwie lub więcej przeciwległych mieścin z przelotem przez centrum Wielunia w wielu wariantach. Niektóre trasy kursują względnie przez cały dzień, inne są typowymi "szczytówkami". W Wieluniu funkcjonują linie w zakresie A, B, C, D, D BIS, G, H1 i H2.
Niektóre są naprawdę... cokolwiek INTRYGUJĄCE, dla przykładu schemat / przebieg "H2" na załączonym poniżej obrazku:

Obrazek

Widać, że zastosowano zasadę "jak ma pojechać wszędzie, to pojedzie jedną linią". :-D
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...

Kpc21
Weteran
Posty: 6291
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontaktowanie:

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: Kpc21 » sob 21:35, 02 gru 2017

W Zduńskiej Woli i Sieradzu to za wiele się nie różni. Akurat tamtejsze siatki połączeń, w przeciwieństwie do wieluńskiej, są wyrysowane na https://www.öpnvkarte.de/, więc można je podejrzeć.

Albo Łowicz, gdzie tamtejszym MZK można dojechać aż do Łyszkowic.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » sob 22:31, 02 gru 2017

Rozkład wieluńskiej komunikacji miejskiej wraz z mapkami dla poszczególnych linii można ponownie zobaczyć na stronie PKS Wieluń: http://www.pks-wielun.pl/strefa-pasazer ... ja-miejska (dzięki prof_klosowi to zauważyłem, przez długi czas zakładka Komunikacja Miejska była nieaktywna).

Kpc21 pisze:W Zduńskiej Woli i Sieradzu to za wiele się nie różni. Akurat tamtejsze siatki połączeń, w przeciwieństwie do wieluńskiej, są wyrysowane na https://www.öpnvkarte.de/, więc można je podejrzeć.

Nie wiem jak w Sieradzu, ale na przykład w Zduńskiej Woli ta mapka jest niekompletna - z tych linii, które znam to brakuje połączenia do Sieradza i do Sędziejowic.

Kpc21
Weteran
Posty: 6291
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontaktowanie:

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: Kpc21 » sob 22:49, 02 gru 2017

Można to poprawić. Ona korzysta z przebiegów linii komunikacji miejskiej, jakie są wprowadzone na OpenStreetMap. Jak komuś się chce i ma czas, z którym nie ma co zrobić - edytujcie OpenStreetMap. Jeśli dobrze pamiętam, trzeba było wybrać edycję danego odcinka drogi/ulicy i tam dodać linię autobusową.

W Sieradzu też jest coś nie tak, bo tam linia 2 ma dziurę.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » czw 19:15, 07 gru 2017

I jeszcze na potwierdzenie artykuł z Radia Ziemi Wieluńskiej:

Wieluń: darmowa komunikacja miejska od nowego roku?

Mieszkańcy Gminy Wieluń od 1 stycznia 2018 roku będą jeździć za darmo komunikacją miejską. Radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęli taką uchwałę, ale nie obyło się bez dyskusji. Część radnych zwracała uwagę na to, że autobusy miejskie za rzadko jeżdżą po regionie i nie wszyscy mieszkańcy gminy z tego przywileju będą mogli skorzystać. Była również propozycja, aby przejazd kosztował symboliczne 20 groszy, pozwoliłoby to kontrolować ruch pasażerów na trasach przejazdów. Finalnie dyskusja skończyła się głosowaniem większości radnych za bezpłatnym transportem miejskim.

- Uchwała została podpisana i wysłana do Wojewody Łódzkiego, do nadzoru prawnego jak również celem jej publikacji w Dzienniku Urzędowym. I jeżeli tylko zostanie opublikowana przed 1 stycznia 2018 roku, to oczywiście ta uchwała wejdzie w życie i mieszkańcy naszej gminy będą mogli korzystać z miejskiej komunikacji w sposób nieodpłatny. Wprowadzenie darmowej komunikacji ma na celu to, aby większa ilość mieszkańców zamiast własnymi środkami transportu, samochodami dojeżdżała do szkół komunikacją miejską. Chodzi nam o zmniejszenie ruchu samochodowego w mieście i zmniejszenie tworzących się korków, zwłaszcza w godzinach szczytowych, co w naszej ocenie będzie miało znaczny wpływ na ograniczenie emisji spalin, a tym samym lepszą jakość powietrza.


- mówi Piotr Radowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu.


Źródło: http://radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=26409

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » czw 12:52, 14 gru 2017

Co dalej z komunikacją miejską w Wieluniu?

Prace nad usprawnieniem komunikacji miejskiej w Wieluniu trwały co najmniej od roku i w zasadzie w przeddzień ogłoszenia przetargu na te usługi radni miejscy, większością głosów, zadecydowali, że komunikacja ma być darmowa. To zburzyło dotychczasowa koncepcję prac nad tym tematem. Mówi burmistrz, Paweł Okrasa:
- Myśmy właściwie byli już na finiszu ustalania nowego rozkładu jazdy w wyniku studium transportowego. Wspólnie uzgadniane też z PKS-em, który jest przewoźnikiem i w zasadzie byliśmy dzień przed ogłoszeniem dużego przetargu. I Rada z zaskoczenia, bo nie było przedmiotem ani prac komisji, ani nie było to do porządku obrad wprowadzone drogą normalną, czyli 7 dni przed sesją, tylko była to tak zwana „wrzutka” tuż przed sesją. 11 radnych się pod tym projektem podpisało. Ja boleję nad tym, bo mamy dalej inną koncepcję, aby bilety komunikacji miejskiej były po 20 gr, czyli na poziomie bardzo niskim, abyśmy mogli zweryfikować i stwierdzić faktycznie, jakie jest obłożenie linii. Ponieważ często otrzymujemy faktury od operatora, czyli od PKS-u, za które musimy płacić, za daną trasę. PKS twierdzi, że nie ma z tej trasy wielkich przychodów, bo np. bardzo dużo ludzi jeździ daną trasą, którzy nie płacą np. ludzie starsi. W związku z tym ustaliliśmy, że jeżeli ta opłata będzie 20 gr, to pozwoli nam na dokładną weryfikację, jaki jest przepływ ludzi, którzy korzystają z komunikacji miejskiej.

Darmowa komunikacja miejska pociągnie za sobą jeszcze inne problemy – mówi burmistrz, ponieważ chcąc ją wprowadzić również na linie poza miasto, trzeba będzie do niej sporo dołożyć:
- Mieszkańcy sołectw w gminie Wieluń np. takich jak Jodłowiec czy jak Sieniec postulują, że skoro będzie bezpłatna komunikacja w mieście i na trasach podmiejskich, czyli od Rudy do Kurowa i Masłowic, to my również chcemy, aby nasi mieszkańcy korzystali z tej komunikacji. Dlaczego nasi mieszkańcy i uczniowie muszą płacić za bilet miesięczny np. 50 zł, a mieszkańcy Olewina czy Rudy nie będą płacić. My też płacimy podatki do gminy i nam się również należy bezpłatna komunikacja miejska. W związku z tym my teraz musimy przygotować kolejne trasy, by mieszkańców Sieńca, Jodłowca, Starzenic, Masłowic również właściwą siecią komunikacji miejskiej objąć. Radni złożyli projekt uchwały, uchwałę przegłosowali, ale nikt z radnych, który tę uchwałę podpisał, nie wyliczył skutków finansowych.

Może się okazać zatem, że kwota, którą gmina ma zabezpieczoną na przyszły rok na komunikację miejską, nie wystarczy. Mało tego, trzeba będzie sporo dołożyć. Być może przekroczy 1 mln 600 tys. zł. Dokładając jeszcze do tego linie do Sieńca i Jodłowca kwota może być większa niż 2 mln zł.


Źródło: http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=26535

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » wt 19:32, 02 sty 2018

I stało się - od Nowego Roku komunikacja miejska w Wieluniu jest darmowa. :)
Komunikacją miejską w gminie Wieluń można jeździć bezpłatnie

Autobusy komunikacji miejskiej w gminie Wieluń wożą pasażerów za darmo

Zgodnie z planem, od 1 stycznia 2018 r. kierowcy autobusów miejskich nie sprzedają żadnych biletów. Wielu pasażerów reaguje zaskoczeniem, bo nie wiedzieli o wprowadzeniu darmowej komunikacji. Nie brakuje też takich, którzy wiedzieli, ale nie do końca wierzyli, że zmiana wejdzie w życie.

- Jeśli miasto na to stać, to dobrze, że zrezygnowano z opłat. Wiele osób ma przyspawane tyłki do foteli swoich samochodów i może teraz zaczną korzystać z komunikacji. Przesłuży się to środowisku, bo będzie mniej spalin, a zarazem rozładują się korki. Tylko władze muszą pomyśleć nad unowocześnieniem linii, bo teraz rozkłady pozostają wiele do życzenia – mówi mieszkanka Wielunia Janina Gajda.

- W innych miastach już dawno wprowadzili darmowe przejazdy. Myślę, że liczba pasażerów znacznie wzrośnie, zwłaszcza wśród osób starszych – dodaje Anna Rogalska.

Z inicjatywą zwolnienia podróżnych z opłat wyszła grupa miejskich radnych. Decyzja została podjęta 1 grudnia.

Zrodziły się jednak wątpliwości, czy uchwała jest zgodna z prawem. Wojewoda łódzki z urzędu wszczął postępowanie wyjaśniające. Przed świętami przewodniczący rady miejskiej Piotr Radowski przygotował wspólnie z radcą prawnym ratusza odpowiedź na jego pismo. Do łódzkiego urzędu wysłano również uzasadnienie uchwały oraz protokół z sesji.

- Zgodnie z wolą wojewody, odnieśliśmy się do artykułu 50a ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Powołaliśmy się na orzecznictwo sądów i rozstrzygnięcia nadzorcze wojewodów. Nie widzę żadnych podstaw prawnych do uchylenia uchwały – mówił nam Radowski.

Przewodniczący wskazał też na fakt, że 14 grudnia uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. - Ustawowe terminy są zachowane - zapewniał Piotr Radowski. - Nawet jeśli wojewoda uchyli uchwałę, w co nie wierzę, to możemy się odwołać do sądu, a darmowe przejazdy wejdą w życie.

Inicjatywa radnych zbiegła się w czasie z przygotowywaną przez magistrat reorganizacją komunikacji miejskiej. Podstawą zmian jest przygotowane przez fachowców studium transportowe Wielunia wraz z planem mobilności miejskiej.

- Wszystko było już przygotowane, aby ogłosić nowy przetarg na obsługę komunikacji. Decyzja radnych pokrzyżowała nasze plany. Musimy ponownie pochylić się nad rozkładami, gdyż mieszkańcy kolejnych miejscowości domagają się wydłużenia linii, bo oni też chcą korzystać z darmowych przejazdów - mówi burmistrz Okrasa. W jego ocenie, wysokość dopłaty z gminnej kasy do komunikacji może wzrosnąć z obecnego nieco ponad miliona do nawet dwóch milionów złotych rocznie.


Źródło: http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/ko ... id,tm.html

TramMomentyStudenta
Gaduła
Posty: 1541
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017
Lokalizacja: w sezonie Ruda

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: TramMomentyStudenta » śr 06:15, 03 sty 2018

Za chwilę Tomaszów wprowadzi darmowe przejazdy KM i co, też się przyczepią? Oby nie.
W każdym razie, jeśli nie generuje to wielkich kosztów, to rzeczywiście pomysł z darmową KM powinien się sprawdzić. ;)

Kpc21
Weteran
Posty: 6291
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontaktowanie:

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: Kpc21 » śr 11:08, 03 sty 2018

Już wprowadził.

Ile mamy w regionie miast z darmową komunikacją miejską?

Bo ja kojarzę:
- Głowno,
- Wieluń,
- Tomaszów.

Poza tym gmina Stryków ma darmową komunikację gminną - ale komunikacja miejska w Strykowie, zapewniana przez MUK Zgierz i ZDiT Łódź, jest płatna.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)

Jordi
Gaduła
Posty: 1285
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: Jordi » śr 11:23, 03 sty 2018

Bełchatów jeszcze ;)

TramMomentyStudenta
Gaduła
Posty: 1541
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017
Lokalizacja: w sezonie Ruda

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: TramMomentyStudenta » śr 16:04, 03 sty 2018

Kpc21 pisze:Już wprowadził.

I się jakoś nie doczepił wojewoda?

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3398
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: prof_klos » pn 12:58, 08 sty 2018

A w Tomaszowie to nie jest tak, że dofinansowanie unijne wymagało umownego "promowania ekologicznej komunikacji zbiorowej" za jakiś tam nikły procent kwoty całościowej inwestycji? Zawsze tak jest, może oni wybrali sobie akurat taki, bądź co bądź, atrakcyjny wariant na rok :) Bo i wybory przy okazji.

Darmowa komunikacja, na upartego, istnieje także w Łodzi (darmobusy).
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » wt 09:41, 20 mar 2018

1 kwietnia Urząd Miasta wprowadza modyfikacje do siatki połączeń komunikacji miejskiej w gminie Wieluń. Zmianie ulegną zarówno trasy jak i rozkłady jazdy, ponadto komunikacja miejska dotrze do nowych miejscowości.
Wieluń: od 1 kwietnia będzie nowy rozkład jazdy
Od 1 kwietnia będą obowiązywały nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w gminie Wieluń. Linie zostały rozszerzone o dodatkowe miejscowości, zostało uporządkowane nazewnictwo linii oraz zlikwidowano nierentowne kursy.

Likwidacji uległy zazwyczaj (choć są wyjątki) kursy wczesnoporanne i późnopopołudniowe. W miejsce dwóch kursów godzina po godzinie w wielu przypadkach wstawiono jeden kurs pośredni np. linia G - zamiast kursów o 5:20 i 6:30 jest jeden kurs o 6:15. Przebieg niektórych tras wskutek dodania nowych miejscowości naturalnie zmienił swój kształt oraz godziny odjazdów z przystanków. Odjazdy z przystanków w Kurowie odbywać się będą nieco później z uwagi na czas niezbędny do obsługi nowych miejscowości - Piasków i Srebrnicy. Linia A została skrócona - znaczna część kursów, które kończyły się na przystanku PKP Dąbrowa, kończyć się będzie na przystanku przy ul. Wojska Polskiego. Analogicznie kursy powrotne będą zaczynały się od ul. Wojska Polskiego. Wprowadzono również dodatkowe kursy do Rychłowic. Zmodernizowano przebieg dotychczas funkcjonującej linii H, zapewniając przebieg linii przez Widoradz Górny oraz wydłużając ją o miejscowości wcześniej nie objęte komunikacją miejską - Sieniec, Jodłowiec oraz Borowiec, zwiększając również ilość kursów do Masłowic. Nowo utworzona linia F zapewni komunikację miejską w miejscowościach wcześniej nią nie objętych - w Kadłubie i Gaszynie.

Źródło: http://radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=27547

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » czw 21:40, 12 kwie 2018

16 kwietnia 2018 r. - to nowa i ostateczna data wejścia w życie nowej siatki połączeń komunikacji miejskiej w Wieluniu. Pierwotnie miała ona zostać wprowadzona 1 kwietnia, jednak po publikacji rozkładów i licznych negatywnych opiniach postanowiono przeprowadzić konsultacje w celu poprawy tychże rozkładów. Ciekawostką jest, że Urząd Miasta opublikował rozkład na swojej stronie - dotychczas zajmował się tym przewoźnik, czyli PKS Wieluń.

http://www.wielun.pl/przetargi/ogloszen ... busow.html

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » pn 21:50, 23 kwie 2018

Urząd Miasta ponownie ogłosił przetarg na obsługę komunikacji miejskiej, tym razem aż na 4 lata. Ponadto pojawiły się wymaganie odnośnie taboru, m.in. pojazdy nie mogą być starsze niż z 2001 roku.

Kto obsłuży komunikację miejską w Wieluniu?

Wieluń rozpisał przetarg na obsługę komunikacji miejskiej przez okres czterech lat od 1 sierpnia 2018 r. Wykonawca musi zapewnić co najmniej dziewięć własnych pojazdów, wyprodukowanych po 2001 r.

Przedmiotem przetargu jest prowadzenie usług przewozowych w publicznym transporcie zbiorowym na terenie gminy Wieluń. Obecnie funkcjonuje osiem linii, które obsługuje lokalny PKS.

Wykonawca zobowiązany jest zapewnić tabor autobusowy w liczbie co najmniej 14 sztuk (w tym pięć użyczonych przez Wieluń). Dziennie autobusy będą wykonywać ok. 1224 km, a w soboty, niedziele i święta około jednej trzeciej tej wartości. Wstępnie przewidywana ilość wozokilometrów w okresie 48 miesięcy – od 1 sierpnia 2018 r. do 31 lipca 2022 r. – wynosi 1,4 mln.

W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ostatnich trzech latach wykonały przynajmniej jedną usługę o podobnym charakterze o wartości min. 500 tys. zł w ramach jednej umowy. Wykonawca musi dysponować co najmniej osiem autobusów wyprodukowanych po 2001 r. i mogących pomieścić 45 podróżnych, w tym 15 na miejscach siedzących oraz jeden autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych dla 40 podróżnych (w tym min. 12 miejsc siedzących). Termin składania ofert mija 22 maja. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Źródło: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 58330.html


Wieluń szuka przewoźnika na 4 lata

Gmina Wieluń ogłosiła przetarg na czteroletnią obsługę komunikacji miejskiej. Wymagania nie są wygórowane, ale urzędnicy zadbali o kierowców. Muszą być oni zatrudnieni na umowach o pracę.

Zwycięzca postępowania od 1 sierpnia 2018 r. do końca lipca 2020 r. (2022 r., poprawka mateeusz) będzie odpowiadać za obsługę łącznie ośmiu wieluńskich linii autobusowych. Miasto szacuje, że praca eksploatacyjna ma wynieść 1 402 689 wzkm.

Operator musi dysponować przynajmniej 14 autobusami. Pięć udostępni mu miasto. To trzy Autosany H7 oraz dwa Volkswageny LT46. Pozostałe osiem musi zostać zapewnione przez przewoźnika. Jeden ma umożliwiać podróż przynajmnie 40 pasażerom, w tym 12 na miejscach siedzących. Każdy z pozostałej siódemki natomiast ma pomieścić przynajmniej 45 osób, w tym nie mniej niż 15 na miejscach siedzących.

Pora na warunki formalne. Ofertę należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 143 860 PLN. Minimum w zakresie doświadczenia to wykazanie się realizacją przynajmniej jednej usługi komunikacji miejskiej o wartości rocznej min. 500000 PLN brutto w ciągu ostatnich trzech lat. Do kompletu należy dołączyć dokumentację potwierdzającą dysponowanie autobusami zgodnymi z wymogami SIWZ.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 22 maja. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena.

Obecny operatorem wieluńskiej komunikacji jest tamtejszy PKS. Czy ktoś będzie mu chciał odebrać to zlecenie?

Źródło: http://www.infobus.pl/wielun-szuka-prze ... 04473.html

Kuba
Administrator
Posty: 3378
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontaktowanie:

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: Kuba » wt 10:30, 24 kwie 2018

W sumie wymagania nie są jakieś wygórowane. Decydować będzie jedynie cena.
Kryterium wieku (2001 rok) wyklucza częściowo obecny tabor PKSu Wieluń (głównie jakieś busy typy Auwarter Teamstar na podwoziu Vario), więc też muszą coś sobie zabezpieczyć na ten cel.
Ciekawe czy znowu będą takie przeboje z tym przetargiem jak poprzednio (jakieś odwołania, sądy itd.)
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » wt 14:14, 24 kwie 2018

Z odwołaniami to zależy kto wygra. Jeden z przystanków leży na terenie dworca PKS, więc inny przewoźnik może mieć problem z uzyskaniem zgody na korzystanie z tego przystanku. Ciekawostką jest też wprowadzenie kar za odjazd przed czasem o 1 minutę lub po czasie o 4 minuty z przystanku.

Kpc21
Weteran
Posty: 6291
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontaktowanie:

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: Kpc21 » wt 14:31, 24 kwie 2018

mateeusz pisze:Jeden z przystanków leży na terenie dworca PKS, więc inny przewoźnik może mieć problem z uzyskaniem zgody na korzystanie z tego przystanku.

W takim razie pewnie da się wykazać, że taki wymóg jest niezgodny z prawem i wymóc zgodę na przystanek np. w sąsiedztwie dworca.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)

mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 541
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: [Wieluń] ZKM Wieluń

Postautor: mateeusz » wt 16:45, 24 kwie 2018

Za miesiąc otworzenie ofert, więc wszystko się wtedy wyjaśni. Mimo wszystko trzymam kciuki za miejscowy PKS.
Dzisiaj zacząłem zagłębiać się w SIWZ. Ciekawy jest wymóg zainstalowania w pojazdach kamer oraz systemu GPS oraz przekazywanie wszystkich danych do UM. Dziwny wydaje się nakaz wsiadania pasażerów przednimi drzwiami i wysiadania tylnymi. Miało to uzasadnienie, gdy bilety były sprzedawane przez kierowców, jednak na obecną chwilę KM w Wieluniu jest darmowa.


Wróć do „Region łódzki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość