Zatrzymania i wykolejenia - spis

Podforum o wypadkach komunikacyjnych oraz o awariach pojazdów KM.
Kazik
Megagaduła

Postautor: Kazik » śr 22:11, 17 sty 2007

No właśnie, są łuki to musieli zwolnić i nie przywalili z całym impetem. Choć zdaje się, że jest punkt w regulaminie, który mówi by przy mijaniu zwolnić do 5km/h. Na tym skrzyżowaniu jeden musi się zatrzymać przed skrzyżowaniem.

Kamyk
Bywalec

Postautor: Kamyk » czw 23:00, 18 sty 2007

Coś ciekawego się dzieje z tramwajami w tej chwili. Na 15 na Politechniki w stronę centrum czekałem prawie 30 minut i wreszcie przyjechala 8Obrazek Skręciła w lewo w Kopernika, sądziłem że pojedzie na Teofilów, ale skręciła znowu w lewo i pomknela w kierunku Augustowa - takie małe kółeczko sobie zrobiłem. Po drodze mijałem KZ (pewnie za 15 bo jechała Kopernika od strony Gdańskiej) i inny bus KZ jadący Kopernika od strony Retkinii, 15 również jechała Kopernika od strony Retkinii i skręcała w prawo w Żeromskiego. Na Bandurskiego od strony Retki jechała sobie jakaś zmodernizowana 803ka Obrazek
Gdy już udało mi się dojechać do centrum, dojrzałem 13 jadącą Limanowskiego w stronę Teofilowa.
Istny galimatias Obrazek

Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum

Zerwana sieć w Ksawerowie

Postautor: SzK » pt 09:09, 19 sty 2007

W Ksawerowie, rano około godziny siódmej spadająca gałąź zerwała sieć w Ksawerowie. Siostra napisała mi o godzinie 7:05, że miało to miejsce
"w środku Ksawerowa w stronę Łodzi" tak więc prawdopodobnie chodzi o mijankę Żdżary i tramwaj jadący w stronę Łodzi.

Myszon
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Myszon » pt 15:53, 19 sty 2007

Jadąc rano na uczelnię, podsłuchałem, że z powodu zerwania trakcji przez upadające drzewo tramwaje na Chocianowicach miały zawracać na zajezdni, a nie na pętli.

rkplodz
Fan forum
Kontaktowanie:

Postautor: rkplodz » pt 16:45, 19 sty 2007

Z dzisiejszych informacji:

- z rana, po 7: podobno przystanek za Żdżarami majstrowali coś z pantografem tramwaju w stronę Pabianic,

- za 11 podobno kursowała KZ (tylko totalnie rozkomunikowana z tramwajem),

- tramwaje na Choćkach zawracały (cyt.)"kawałek wcześniej niż zwykle", czyli chyba faktycznie przez zajezdnię,

- z powodu zerwania trakcji nie kursowały rano tramwaje do Zgierza (nie wiem co z 46),

To zasłyszane.

- Rano jakoś długo nie było tramwaju na Limanowskiego, ale czekałem za krótko żeby stwierdzić że to zatrzymanie.

SZAUTER
Gaduła

Postautor: SZAUTER » pt 21:16, 19 sty 2007

Sprostuje teraz troche informacjie na temat przygniecenia tramwaju na trasie do Pabianic. Więc tak. Wypadek miał miejsce w 1/4 drogi do przystanku Mały Skręt po ruszeniu z Mierzejowej. W wagonie była wybita przednia szyba, połamane oba pantografy i w pierwszym wagonie troszke zgnieciony dach. Stan taki zastałem ok godziny 9 rano. Całe zdarzenia miało miejsce o godzinie ok 6.25 bo z tego co się dowiedziałem został przygnieciony kurs 6.24 z Mierzejowej do Pabianic. W zatrzymaniu utknął zbulwiony skład w kierunku Łodzi na przystanku Ksawerów (ten na mijance między Światłami a Małym Skrętem). Ok godziny 10 rano miał problemy już techniczne bo pod znakiem zapytania stało jego uruchomienie po usunięciu skutków złamania drzewa bo miał na bateriach juz tylko 20 V z tendencja spadkową a jak wiadomo przetwornica do startu nominalnie potrzebuje 22-24 V Obrazek Wracając jeszcze na moment do samego wypadku. Sieć w tym miejscu została zerwana na ok 3-4 słupach i zwisała sobie na wysokości ok 1 metra nad ziemią. Do wymiany był również 1 słup który w wyniku tego zosta poważnie uszkodzony. Wracając jeszcze na moment do uwięzionych tramwajów na Pabianicach utknoł 1 skład który jeździł na trasie Wiejska-Duzy Skręt wraz z Volvem 7000A podstawionym dopiero ok godz 9.20. te dwie mieszane brygady jeździły wachadłowo po Pabianicach. Była jeszcze jedna część komunikacji zastępczej na trasie Duży Skręt - Chocianowice obsługiwana przez Volvo B10LA oraz przegubowego Jelcza z Kilińskiego. Nie podaje niestety numerów wszystkich wozów bo nie spamiętałem i niestety nie zamieszczam też zdjęć bo jak na złość podczas próby zrobienia zdjęcia padł aparat a awaryjna bateryjka została się na biórku u mnie w domu Obrazek Obrazek Troszke się wściekłem ale niestety sam sobie jestem winien bo przed wyjściem nie sprawdziłem czy ją wziąłem ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SZAUTER, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła

Postautor: prof_klos » pt 22:21, 19 sty 2007

Skomentuję tak:
Po pierwsze - dzięki Bogu, że przygoda w Ksawerowie nie spotkała 'bulwy' albo jeszcze lepiej - "Eniki".
Po drugie - wielkie szczęście, że nie skończyło się na większych obrażeniach pasazerów.
Po trzecie - niezwylke ciekawie rozwiązano organizację komunikacji zastępczej!
Po czwarte - no i znowu ożył Duży Skręt!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...

rkplodz
Fan forum
Kontaktowanie:

Postautor: rkplodz » pt 22:44, 19 sty 2007

Paraliż komunikacyjny

Poprzewracane drzewa, latarnie i słupy trakcyjne spowodowały, że niektóre tramwaje wczoraj rano nie wyjechały na trasy. Największe zamieszanie było w zajezdni przy ul. Tramwajowej. Konary zerwały sieć trakcyjną i ponad 50 tramwajów zostało w zajezdni. Na ul. Zgierskiej drzewo przewróciło się na jadący tramwaj. Ruch na linii Łódź - Zgierz na kilka godzin został wstrzymany. Z kolei w Pabianicach zabrakło prądu, co również spowodowało przerwę w komunikacji miejskiej. - Tam, gdzie tramwaje nie mogły dojechać, wysyłaliśmy autobusy zastępcze. Jednak i one czasami stawały na drogach. Przy ul. Malowniczej przewrócone słupy zablokowały trzy autobusy linii 91. To samo było na Starorudzkiej - mówi Marcin Małek, z łódzkiego MPK. - Zniszczonych zostało również osiem wiat i urwanych ponad 70 znaków przystankowych. Takiej wichury nie pamiętam.

Najlepsza jest zajezdnia na Tramwajowej.

SZAUTER
Gaduła

Postautor: SZAUTER » pt 22:56, 19 sty 2007

Tak a ten przygnieciony tramwaj w Zgierzu i zanik napięcia w Pabianicach Obrazek A ja głupi myślałem że na odwrót było Obrazek

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła

Postautor: prof_klos » pt 23:12, 19 sty 2007

No i popatrz, że i ja się nabrałem Obrazek

Heh, wierzmy mediom, wierzmy...

Kazik
Megagaduła

Postautor: Kazik » sob 00:21, 20 sty 2007

50 wagonów akurat miało wyjść z ZT po zbulwieniu Obrazek Obrazek Obrazek

SZAUTER
Gaduła

Postautor: SZAUTER » sob 09:19, 20 sty 2007

No i dziś w Expresie jest artykuł i niby przywalonym tramwajem na Zgierzu było 46. To jeżeli chodzi o 46 to może faktycznie bo wczoraj ok 8.30 był holowany GT8 przez innego GT8 (o własnych siłach nie dał by rady bo patyk na dachu w częściach pierwszych był) ulicą Północną w kierunku Zgierza tak jak dawne 45,46 w strone Zachodniej. Dodam że jak staneli na światłach tym dwuskładem to po dojechaniu liniowej 6 to właśnie 6 drugim wagonem już wystawała tyłem na Nowomiejska Obrazek

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła

Postautor: prof_klos » sob 12:06, 20 sty 2007

O kurczak!
Szkoda GT8, dobrze że tylko patyk. Może jakoś go poskładają na Helenówku, bo nie chciałbym aby założyli 'tradycyjnego' badyla Obrazek
To musiał być niezwykły widok!
Ukrotnione GT8 = ~66 metrów + 805Na x 2 = ...
<zemdlałem>

SZAUTER
Gaduła

Postautor: SZAUTER » sob 13:43, 20 sty 2007

No ja też byłem zaskoczony ale gnałem na Choćki i nie wysiadłem bo i tak pewnie zaraz ruszyli Obrazek

JAROMIR_9700
Stały bywalec

Postautor: JAROMIR_9700 » sob 15:44, 20 sty 2007

Podwojne GT8 to juz niewiadomo czy jeszcze tramwaj czy juz pociag Obrazek Cos takiego prowadzic to wyzwanie:) A kolejne GT8 wczoraj cos nie domagalo i ciagle dziwnie pikalo, po 18 na trasie z Ozorkowa motorniczny kontaktowal sie by szykowali mu cos innego bo bedzie zjezdzal na warsztat

Myszon
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Myszon » pn 10:20, 22 sty 2007

Dzisiaj rano (ok. 7:00), z powodu wypadku na ulicy Gdańskiej, "15" kursowała ciekawą trasą:

Z Telefonicznej Pomorską do Placu Wolności, na placu kółeczko, z powrotem Pomorską, Kilińskiego, Zieloną do Gdańskiej i dalej normalną trasą na Kurczaki.

Spowodowało to niemałe zamieszanie, gdyż z przystanków na Pomorskiej między Placem a Kilińskiego tramy kursowały w dwóch relacjach jednocześnie - w stronę Kurczaków i Telefonicznej.

Identycznym objazdem jeździło 46. "Parówa", która podjechała na przystanek Pomorska/Kilińskiego spowodowała niezły zamęt, bo ludziska myśleli, że to 43 Obrazek

Niestety nie wiem, czy jakieś GT8 załapało się na objazd.

Przed godz. 8:00 wszystko wróciło do normy.

swistaqos
Stały bywalec

Postautor: swistaqos » pn 18:38, 22 sty 2007

Dziś około godziny 13:40 widziałem zawracającą "15" na RLL, która po krótkim postoju odjechała w kierunku al. Politechniki. Zaraz za tym składem dwie "15" pojechały swoją trasą w kierunku Kurczaków.

Więc dziś na tej linii było więcej przygód.

Pozdrawiam Michał

SEC
Weteran

Postautor: SEC » pn 23:45, 22 sty 2007

Kiedy wkońcu skończą się prawie codzienne zatrzymania? Łódzka sieć nie jest jakaś wybitnie duża i takie wypadki o czymś świadczą.

ukalo
Fan forum

Postautor: ukalo » wt 00:48, 23 sty 2007

Łódzka sieć nie jest jakaś wybitnie duża

ROTFL

rkplodz
Fan forum
Kontaktowanie:

Postautor: rkplodz » wt 16:33, 23 sty 2007

Adrian dostajesz ode mnie ROTFL miesiąca.

Około 14 nie kursowała na Koziny 7. Nie wiem czemu - ale w obie strony zero tramwaju. Musiałem przejść się Legionów - Cmentarną. Brrr kraina śmierci Obrazek

Wróć do „Wypadki i usterki”