Kolej w regionie łódzkim.

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 766
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Warszawa

Re: Kolej w regionie łódzkim.

Postautor: SzK » pt 21:18, 05 paź 2018

W ramach projektu z badań były tylko liczenia w pociągach PR. ŁKA miało dane o swoich pociągach, PR nie miały, a chodziło o to by zdiagnozować cały potok. Oczywiście najlepiej byłoby zrobić full-badania, ale akurat naszym głównym celem było przygotowanie dokumentacji umożliwiające uzyskanie dofinansowania, de facto badań nie było w zakresie.

ŁKA robi swoją drogą badania preferencji dość regularnie. Więc na nowych trasach też zrobią, i jeżeli się okaże że jest zapotrzebowanie na inne relacje, to jest to tylko kwestia rozkładu jazdy.

Najbardziej prawdopodobne są pociągi Kutno - Łowicz - Łódź. Z uwagi na stan linii nr 16 w ten sposób z Kutna do Łodzi może być jeszcze przez długi czas szybciej (i takie pomysły padały).

Dokumentacja aplikacyjna nie decydowała jednak o relacjach pociągów, tylko o odcinkach na których się pojawiają. Oczywiście był tam zarys rozkładu jazdy, ale to bardziej po to, aby policzyć ile pockm wykonują "modelowo" pojazdy 2 i 3 członowe na poszczególnych odcinkach sieci. Opisałbym tu więcej, ale z oczywistych względów nie mogę.

Oczywiście projekt zakładał w tle funkcjonowanie przewozów regionalnych (nazwa spółki w nim nie padała, bo to wtórne) w dłuższych relacjach, czyli poza Sieradz (Ostrów), Kutno (Toruń), Tomaszów (Radom/Skarżysko) i Radomsko (Częstochowa). To musiało być "modelowe".

Sądzę, że w praktyce za jakiś czas zobaczymy ciekawsze niż obecnie relacje pociągów :) Jedynym zagrożeniem jest chyba to, że gwałtownie zmienią się władze województwa i zrobi się bałagan.

TramMomentyStudenta
Gaduła
Posty: 1373
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017
Lokalizacja: w sezonie Ruda

Re: Kolej w regionie łódzkim.

Postautor: TramMomentyStudenta » pt 16:53, 12 paź 2018

Taka mała ciekawostka z kursu ŁKA z Łodzi Fabrycznej do Skierniewic (16:44). Gadaczka oszalała, bowiem zapowiedziała trzy razy raz za razem stację "Następna stacja: Łódź Widzew" i po krótkim czasie zapowiedź powtórzona wg tego sformułowania. :lol:

Edit o 17:11. Podobny format zapowiedzi zastosowano, gdy: "Następna stacja: Koluszki".

Kamil.2
Bywalec
Posty: 128
Rejestracja: wt 17:14, 10 paź 2017

Re: Kolej w regionie łódzkim.

Postautor: Kamil.2 » czw 20:12, 18 paź 2018

Łódzki Urząd Miasta uruchomi jutro ankietę na temat wyglądu naziemnej części węzła przesiadkowego przy podziemnym przystanku Łódź Śródmieście w przyszłym tunelu średnicowym. Łodzianie będą też mogli zgłaszać uwagi co do szczegółów zagospodarowania okolicznej przestrzeni. Miejscy urzędnicy nie planują jednak ograniczenia ruchu samochodowego na ciągu drogowym, oddzielającym przyszły węzeł tramwajowo-kolejowy od deptaka na ul. Piotrkowskiej.

Znaczenie przystanku Łódź Śródmieście dla miasta trudno przecenić. Będzie on mieścił się pod jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście – na przecięciu głównej trasy tramwajowej północ – południe (al. Kościuszki i Zachodnia) oraz ważnego ciągu wschód – zachód (Zielona i Narutowicza). Spośród wszystkich łódzkich stacji i przystanków będzie położony najbliżej rdzenia strefy wielkomiejskiej, w odległości kilku minut spaceru od ul. Piotrkowskiej, tworzącej oś miasta – choć faktyczną drogę dojścia może wydłużać sygnalizacja świetlna na przejściu przez ul. Zachodnią.

Łodzianie wybiorą wygląd...

Władze miejskie chcą, by o wyglądzie zejść na przystanki w tak reprezentacyjnym miejscu zdecydowali mieszkańcy. Jutro zostanie uruchomiona skierowana do nich ankieta na platformie internetowej Vox Populi. Przewidziano trzy warianty: stylistyka wejść może nawiązywać do dworca Łódź Fabryczna, do barwnego przezroczystego zadaszenia nad przystankiem przesiadkowym Piotrkowska Centrum lub być zupełnie nowym, oryginalnym projektem. Jak jednak zauważyli członkowie Fundacji "Normalne Miasto - Fenomen", przedstawiona przez miasto wizualizacja trzeciego wariantu bazuje na wejściu do stacji metra w Los Angeles.

– Mieszkańcy będą też mogli zaproponować rozwiązania dodatkowe. Jesteśmy otwarci na ich wnioski, które będziemy przedstawiać w rozmowach z wykonawcą jako stanowisko Urzędu Miasta – obiecuje dyrektor Wydziału Zarządzania Projektami UMŁ Robert Kolczyński.
(...)

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 59939.html


Wróć do „Kolej i samoloty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość