Strona 1 z 1

Linia Łódź Widzew – Łódź Olechów – Łódź Chojny

: śr 20:12, 23 sty 2019
autor: domino
Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego
https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul ... 2019/1/23/

Re: Linia Łódź Widzew – Łódź Olechów – Łódź Chojny

: śr 20:50, 23 sty 2019
autor: Kpc21
Czyli... autobusowa komunikacja kolejowa (nie kolejowa komunikacja autobusowa, bo KKA to zapociąg, a tu mamy pociąg zastępujący autobus, a więc AKK) na Feliksin? :)

Taką rolę chyba będzie to zasadniczo spełniać podczas zamknięcia Rokicińskiej.

Ciekawe, czy uruchomią w związku z tym przystanek Olechów Wiadukt, no bo Andrzejów Szosa to formalnie chyba po prostu perony należące do Andrzejowa.

Re: Linia Łódź Widzew – Łódź Olechów – Łódź Chojny

: śr 23:49, 23 sty 2019
autor: kuba_łódź
Tory są wyremontowane, udrożniono łącznicę z Andrzejowa Szosy na wiadukty i dalej na Olechów Wschód, więc utworzenie takiego połączenia jest możliwe i ma sens. Niejako uda się "załatwić" wszystkie popularne relacje obsługiwane 90A, czyli dojazd dzieciaków z Feliksina do podstawówki w Andrzejowie i w miarę szybki transport do Andrzejowa i na Widzew dla reszty mieszkańców. 90A powinno nadal funkcjonować na okrojonej trasie (Wieńcowa/Rokicińska - Wieńcowa - Feliksińska - Feliksin) zapewniając sensowny dojazd na stację, oczywiście skomunikowany z odjazdami pociągów. Skrzyżowanie Wieńcowej i Rokicińskiej jest na tyle szerokie, że może stanowić pętlę dla Vero/Isuzu, a infrastruktura sprawia wrażenie jakby jakaś pętla kiedyś tam istniała. Oprócz tego warto puścić jakąś linię z Feliksina po Jędrzejowskiej na Dąbrowę, której mieszkańcy od dawna się domagają, w początkowym okresie nawet tylko jako szczytówka i komunikację na Feliksinie w czasie remontu Rokicińskiej mamy załatwioną.

No i jeżeli taka relacja się przyjmie (mam na myśli obsługę nie tylko Feliksina, ale również okolic Tomaszowskiej, a więc mieszkańców i pracowników magazynów) powinno się ją zachować na stałe oraz wydłużyć na Kaliski i Fabryczny.
Kpc21 pisze:Ciekawe, czy uruchomią w związku z tym przystanek Olechów Wiadukt, no bo Andrzejów Szosa to formalnie chyba po prostu perony należące do Andrzejowa.

Andrzejów Szosa leży w pobliżu obecnie funkcjonującej stacji Łódź Andrzejów, jednak formalnie nie mają one nic wspólnego poza nazwą.

Re: Linia Łódź Widzew – Łódź Olechów – Łódź Chojny

: śr 08:59, 30 sty 2019
autor: Kamil.2
Prz uruchomieniu połączeń po tej linii to od razu powinny być uruchomione stacje Łódź Andrzejów Szosa, Łódź Olechów Wschód, Łódź Olechów Wiadukt.
W dalszym etapie uruchomienie stacji Łódź Olechów Zachód (z czasem napewno coś powstanie w okolicy) no i budowa nowego w okolicach Młynka/Hutchinsona. Wtedy otrzymujemy obsługę magazynów przy Jędrzejowskiej, Hutchinsona, połączenie Andrzejowa z północną częścią Łodzi (bez przesiadek), no i obsługa Feliksina.

Re: Linia Łódź Widzew – Łódź Olechów – Łódź Chojny

: czw 12:26, 31 sty 2019
autor: Woronin
Z tym Hutchinsonem to bym nie był taki pewny bo wątpię że ludzie będą chcieli płacić za pociąg mając do dyspozycji bezpłatne autobusy pracownicze.

Re: Linia Łódź Widzew – Łódź Olechów – Łódź Chojny

: czw 12:56, 31 sty 2019
autor: Kamil.2
Ale sama obsługa tych okolic byłaby spoko, nie tylko Hutchinson tam jest. Na już ta stacja nie jest potrzebna ale w przeciągu paru lat myślę że będzie potrzebna. Więc jak już pociągi mają tam jeździć to byłoby fajnie wykorzystać potencjał tego.

Re: Linia Łódź Widzew – Łódź Olechów – Łódź Chojny

: czw 17:46, 31 sty 2019
autor: nowy1212
Trochę w tym temacie mówi Maciej Sobieraj -http://tvtoya.pl/news/show/21270,1 (druga połowa materiału)

Re: Linia Łódź Widzew – Łódź Olechów – Łódź Chojny

: czw 17:56, 31 sty 2019
autor: Kamil.2
No myślę że sprawa wygląda obiecująco i że przyjmie się z dobrą oceną ludzi. Tereny przez które przebiega linia są z potencjałem więc no po doprowadzeniu do porządku nawet tych istniejących przystanków na trasie to już będzie sukces.