TLK Wydmy bez postoju w Karsznicach?

Rozmowy na temat kolei w regionie łódzkim i w Polsce oraz o komunikacji lotniczej.
railman93
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: ndz 09:30, 31 sie 2008
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontaktowanie:

TLK Wydmy bez postoju w Karsznicach?

Postautor: railman93 » wt 13:49, 11 cze 2013

Serwis „Zduńskowolska Strona Kolejowa” zwrócił się do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej o przeanalizowanie możliwości postoju pociągu TLK Wydmy relacji Racibórz – Łeba – Racibórz na stacji Zduńska Wola Karsznice.

Decyzja przewoźnika – PKP Intercity o braku takiego postoju jest dalece niezrozumiała, gdyż przedmiotowy pociąg jest jedynym bezpośrednim pociągiem w relacji Śląsk – Pomorze z którego mogą korzystać mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego, sieradzkiego czy łaskiego. Przypominamy również, iż wszystkie pociągi TLK wykonują tzw. służbę publiczną, co oznacza, iż są finansowane z budżetu państwa, a więc również z naszych podatków.

Uprzejmie prosimy o upublicznienie przedmiotowego apelu w celu zbudowania społecznego poparcia dla naszej inicjatywy.

Zachęcamy wszystkich do wysyłania e-maili na poniżej podane adresy mailowe w celu poparcia naszej akcji.

sekretariat@intercity.pl

[url=mailto:info@transport.gov.pl]info@transport.gov.pl[/url]


List do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Pana Sławomira Nowaka

Szanowny Panie Ministrze,
W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 1 (Koluszki – Częstochowa), w sezonie wakacyjnym pociąg TLK „Wydmy” Racibórz – Łeba – Racibórz, spółki PKP Intercity został wytrasowany linią kolejową 146 (Częstochowa – Chorzew Siemkowice) oraz 131 (Chorzew Siemkowice – Inowrocław). Ku naszemu zaskoczeniu pociąg ten pomiędzy Częstochową, Inowrocławiem się nie zatrzymuje. Dla przypomnienia jest to nocny pociąg TLK, a odległość pomiędzy wymienionymi stacjami wynosi 256 km.

Absurdalny jest brak postoju na stacji Zduńska Wola Karsznice. Stacji, która może obsłużyć blisko 50 tysięczne miasto Zduńska Wola, powiat Zduńskowolski, jak i ościenne miejscowości jak Sieradz czy Łask, które nie mają bezpośredniego dojazdu nad polskie wybrzeże.

Dlaczego mieszkańcy Takich powiatów jak Zduńskowolski, Sieradzki czy Łaski są zmuszeni dojeżdżać do Łodzi, by móc podróżować do Gdańska, Gdyni czy Łeby?

Spółka PKP Intercity tłumaczy, że w przypadku Zduńskiej Woli decyzja została podjęta również na podstawie ubiegłorocznych doświadczeń, kiedy pociąg miał wyznaczony postój, jednak nie cieszył się zainteresowaniem podróżnych. Warto jednak dodać, iż w ubiegłym roku pociąg w ogóle nie jechał do Trójmiasta, co dla wielu mieszkańców mogło być nieatrakcyjne.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty oraz fakt, iż pociągi TLK wykonują służbę publiczną finansowaną z ze środków budżetowych zwracamy się z prośbą do Pana Ministra o ponowne przeanalizowanie zasadności postoju handlowego pociągu TLK „Wydmy” na stacji Zduńska Wola Karsznice.

estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Postautor: estimate85 » pt 20:07, 14 cze 2013

Hehe, tymczasem w ub. latach to z Łodzi trzeba było jechać na Karsznice bo nie ma bezpośredniego składu do Łeby Obrazek


Wróć do „Kolej i samoloty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość