Strona 1 z 1

Remont Dworca Łódź Kaliska

: wt 22:11, 20 wrz 2011
autor: Piotr Ossowski
Tytuł może szumny, ale chodzi o pewną sprawę, która rzuciła mi się w oczy dzisiaj. Od razy przepraszam, jeżeli znawców tematów uraziłem, ale nie mam specjalnie czasu, aby przesiadywać na różnych forach i wszystko wiedziećObrazek

Dzisiaj część szyn na torze nr 1 przy peronie 1 na Kaliskim zostało zerwanych. Przy tych pracach pracowała jedna maszyna. Wiadomo, o co chodzi? Zakładam, że w tym jest jakieś głębsze sedno niż związek z zamknięciem Fabrycznego, chociaż nie zdziwiłbym się. Ale z drugiej strony nie lepiej byłoby postarać się i uruchomić tory na nieczynnnym (niedokończonym) wiadukcie?

: wt 23:17, 20 wrz 2011
autor: Tomasz.bu
Niby w ramach przebudowy fabrycznego ma się najpierw odbyć powierzchowny remont Kolei Obwodowej. No i właśnie się zaczyna. Kiedy się skończy - nie wiadomo. Zakres - remont utrzymaniowy (odejdzie kilka sierżantów). Uruchomienia drugiego toru Chojny - Widzew ani na łącznicy ŁK - ŁKT - nie będzie. Nie wiem czy aby nie doczekamy się rogatek na Śląskiej.

: czw 19:43, 13 sie 2015
autor: domino
W związku z planowymi pracami modernizacyjnymi w stacji Łódź Kaliska, prowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe w okresie od 01 września do 17 października nastąpi zmiana w organizacji ruchu.

Część pociągów pojedzie w skróconej relacji do/ze stacji Łódź Widzew, niektóre pociągi pojadą zmienioną trasą przez Zgierz, Łódź Żabieniec.

Natomiast dla pociągów kursujących w godzinach porannego dowozu do pracy i szkół oraz popołudniowego powrotu do domów, a kursujących w skróconej relacji do/ze stacji Łódź Widzew, zostanie uruchomiona Kolejowa Komunikacja Zastępcza. Autobusy kursować będą pomiędzy stacjami Łódź Widzew - Łódź Kaliska.

Autobusy zastępcze będą zatrzymywać się w centrum miasta przy skrzyżowaniu ul. Tuwima i Sienkiewicza - w stronę Łodzi Kaliskiej oraz na przystanku przy skrzyżowaniu ul. Nawrot i Kilińskiego w stronę Łodzi Widzew.

W załączniku wykaz pociągów ze skróconą lub zmienioną trasą przejazdu.

http://www.przewozyregionalne.pl/node/18450

: pt 00:38, 14 sie 2015
autor: Kpc21
Puszczanie tej KZ po Tuwima, gdzie nigdy nie wiadomo, ile się będzie stać w korku, jest trochę bez sensu. Dużo lepiej byłoby przez Piłsudskiego. Zatrzymywanie się tam nie stanowiłoby problemu, bo autobusy KKA mają przecież obsługę konduktorską.

: pn 11:56, 17 sie 2015
autor: eDragon55
Szkoda, że nie będzie można już przejechać ŁKA z Widzewa na Żabieniec w 20 minut bo było to bardzo dobre rozwiązanie a teraz czas będzie 3 razy dłuższy i to tylko Przewozami Regionalnymi, więc chyba komunikacja miejska szybciej dojedzie.
Poza tym komunikację zastępczą powinni dać wzdłuż zamkniętego odcinka tak, żeby ze stacji Chojny, Dąbrowa i Pabianicka można było przejechać na Kaliski czyli przez Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Śląską, Rzgowską, Pabianicką, Jana Pawła II, Włókniarzy na Kaliski.

: sob 16:19, 05 wrz 2015
autor: pawlak
Jako, że remont już się zaczął, wiadomo jaki jest zakres prac na dworcu?

: pt 22:17, 18 wrz 2015
autor: domino
PKP PLK odnowi perony na stacji Łódź Kaliska. „Estetyzacji”, jak prace określa sam zarządca infrastruktury, poddane zostanie wszystkie sześć peronów. Jednym z elementów robót ma być odświeżenie systemu informacji wizualnej, które obejmie także oba przejścia podziemne.

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/lodz-kaliska-odswiezaja-dworzec-odswieza-perony--50397.html