Na przystanku

Rozmowy na temat innych miejsc w sieci, poświęconych komunikacji i nie tylko.
Kpc21
Weteran
Posty: 6291
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontaktowanie:

Na przystanku

Postautor: Kpc21 » śr 22:35, 23 lis 2011

„Na przystanku”, czyli elektroniczny magazyn dla miłośników transportu zbiorowego
23.11.2011 14:46, Autor: Anna Rymsza (Xyrcon)

W Internecie opublikowane zostało pierwsze, ale opatrzone numerem zerowym, wydanie magazynu „Na przystanku”. Jest to pismo kierowane do entuzjastów komunikacji zbiorowej, transportu miejskiego, logistyki, pojazdów szynowych, może nawet zainteresować miłośników architektury miejskiej.

Magazyn reprezentuje odpowiedni poziom merytoryczny i, przynajmniej w tym numerze, poruszane są ciekawe tematy. Przeczytać można o nowej linii metra w Dubaju, zabytkowej wąskotorowej linii kolejowej Rogów-Rawa-Biała i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Znajdziemy tu również pierwszy zbudowany w Polsce autobus z napędem elektrycznym, altanki zrobione z tramwajów, reportaż z postępu prac nad linią tramwajową na Chełm w Gdańsku, zawody kierowców komunikacji miejskiej, wiadomości, felietony, i co tylko w piśmie tego typu powinno się znaleźć. Teksty piszą zarówno zawodowi dziennikarze, jak i pasjonaci. Strony bogato ilustrowane i jedyne, czego elektronicznemu wydaniu „Na przystanku” naprawdę brakuje, to odnośniki w spisie treści.

Pismo wydawane jest przez AgatArt — agencję dostarczającą teksty do wielu pism z różnych dziedzin życia: od „Polityki” przez „Cogito” i „Żagle” po „Życie na gorąco”. Zerowy numer pisma można pobrać za darmo w formacie PDF. Jeśli ktoś zajmuje się takimi aktywnościami, może również polubić „Na przystanku” na Facebooku.

Jest to wyjątkowa pozycja na rynku, jedna z niewielu gazet elektronicznych i za razem jedno z niewielu czasopism poruszających zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego transportu zbiorowego. Nie wiadomo jeszcze jaka będzie przyszłość pisma i czy doczekamy się kolejnych jego numerów. Ale jeśli ktoś określa się mianem Transit Geeka, MK, MKM, lub jest po prostu ciekaw, co się dzieje w świecie maszyn przewożących pasażerów między przystankami, nie straci jeśli zajrzy do „Na przystanku”. Następnego numeru możemy spodziewać się za miesiąc.


Sporo o Łodzi i regionie jest. W tym wywiad z marszałkiem odnośnie ŁKA. Poza tym artykuł o Buslodz Volan i o eks-MPK-owskich pudłach tramwajowych jako altanki. Ale nie tylko. Duża część czasopisma dotyczy Polski i świata.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)

Wróć do „Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość