Przepisy taryfowe MPK Łódź - bilet podmiejski.

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
defilx
Niemowa
Posty: 4
Rejestracja: śr 01:23, 13 sie 2014

Przepisy taryfowe MPK Łódź - bilet podmiejski.

Postautor: defilx » śr 02:32, 13 sie 2014

Witam.
Poszukuję informacji o podstawach prawnych regulujących definicję biletu podmiejskiego. W przepisach taryfowych widnieje informacja, iż: ""Bilety strefy aglomeracyjnej, o których mowa w załącznikach Nr 2 i ­4, uprawniają do przejazdów w granicach administracyjnych Miasta Łodzi oraz w granicach administracyjnych gmin, z którymi Miasto Łódź podpisało stosowne porozumienia komunalne.". Poszukuję podstawy prawnej, która opisywałaby wyjątki od tych przepisów (mam na myśli opłaty w linii nr 6 oraz 51).
Niestety nikt w ZDiT, Urzędzie Rady Miejskiej oraz MPK nie jest w stanie mi wyjaśnić z jakiego powodu ta uchwała zawiera niepełną (a w moim odczuciu nieprawdziwą) informację.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc w tym temacie. Chciałbym odwołać się od wezwania do zapłaty otrzymanego od MUK Zgierz.
Pozdrawiam.

jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2136
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Postautor: jan_defecto » śr 13:41, 13 sie 2014

MUK Zgierz pisze: Taryfa na liniach 6 i 51

W związku z Porozumieniem komunalnym z dnia 21 stycznia 2002 r. w sprawie międzygminnej komunikacji autobusowej na liniach 6 i 51 kursujących pomiędzy miastami Zgierz i Łódź obowiązuje rozdzielność taryfowa. Zgodnie z powyższym po stronie zgierskiej obowiązują opłaty regulowane Uchwałami Rady Miasta Zgierza (bilety "zgierskie" MUK), a po stronie łódzkiej taryfa zgodna z Uchwałami Rady Miasta Łodzi (bilety "łódzkie", Łódzkiego Transportu Zbiorowego). Zmiana strefy taryfowej oznaczona jest na rozkładach jazdy symbolem "#".
Bilety "zgierskie" są biletami jednoprzejazdowymi, można je skasować już podczas rozpoczęcia podróży na terenie miasta Łodź.

http://www.muk.zgierz.pl/taryfa.html

Dlatego nie masz podstaw prawnych do odwołania w MUK Zgierz.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.

defilx
Niemowa
Posty: 4
Rejestracja: śr 01:23, 13 sie 2014

Porozumienie Komunalne Łódź - Zgierz

Postautor: defilx » śr 14:57, 13 sie 2014

W paragrafie 3 przedmiotowego porozumienia podana jest informacja: "Na trasach obu linii, w granicach określonych w paragrafie 2 pkt 2, będą obowiązywały przepisy taryfowe i porządkowe uchwalane przez rady gmin Łodzi i Zgierza".

Wobec powyższego wnioskuję, że na trasach tych linii obowiązują przepisy taryfowe wynikające z Uchwał podjętych przez rady miasta Łodzi oraz Zgierza (jednocześnie).


Wróć do „Bilety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości