Przejazd pociągiem po Łodzi na "Migawce"

Forum dyskusyjne o biletach komunikacji zbiorowej.
domino
Gaduła
Posty: 1059
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Przejazd pociągiem po Łodzi na "Migawce"

Postautor: domino » pt 22:09, 03 lut 2012

Przejazd pociągiem z Łodzi Żabieńca do Pabianic lub z Łodzi Kaliskiej na Łódź Widzew na "Migawce", czyli bilecie elektronicznym MPK Łódź?

Specjalna oferta taryfowa, w ramach której posiadacze wybranych biletów MPK mogliby podróżować pociągami REGIO lub TLK na terenie Łodzi jest możliwa.

Podobne rozwiązanie od dłuższego czasu funkcjonuje w stolicy, gdzie na bilecie miejskim można jechać pociągami osobowymi Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Korzysta z niego kilka tysięcy pasażerów dziennie.

- Jesteśmy otwarci, aby porozumieć się z Przewozami Regionalnymi i Intercity. Myślę, że jeszcze w tym miesiącu możemy ponownie usiąść do dalszych rozmów na temat wspólnej taryfy - mówi w rozmowie z MM-ką Wojciech Papieski, kierownik projektu "Migawki" w MPK Łódź.

Podobną chęć rozmów na temat projektu wspólnej taryfy wykazują przedstawiciele kolejowych spółek. - Inicjatywa wspólnej taryfy wyszła z naszej strony już trzy lata temu, ale wówczas nie udało się tego sfinalizować. Oczywiście nadal jesteśmy otwarci na współpracę - deklaruje Iwona Jendrychowska z Łódzkiego Zakładu Przewozów Regionalnych, który obsługuje pociągi REGIO.

Wprowadzeniem takiego rozwiązania zainteresowany jest także duży kolejowy gracz, obsługujący na co dzień składy TLK, które kursują między innymi do stolicy. - Pomysł wprowadzenia jednolitej taryfy miejskiej obejmującej również pociągi Twoich Linii Kolejowych jest nam znany i z pewnością wart przeanalizowania. Nie wykluczamy zatem nawiązania takiej współpracy - tłumaczy Beata Czemerajda z biura prasowego Intercity.

Jak takie rozwiązanie mogłoby wyglądać w praktyce? Pasażer mógłby podróżować na terenie Łodzi lub aglomeracji łódzkiej składami TLK lub REGIO. Wsiadając na przykład na dworcu Łódź Kaliska można by było dojechać do Andrzejowa, a wsiadając na dworcu Łódź Żabieniec nawet do Pabianic.

Podstawą byłby bilet miejski: dobowy, 3-dniowy, tygodniowy czy miesięczny zakodowany na elektronicznej "Migawce". Konduktorzy w pociągach zamiast biletu kolejowego sprawdzaliby miejski bilet papierowy lub nowy plastikowy miesięczny.

W zasięgu aglomeracji łódzkiej takie miasta jak Pabianice, Zgierz, Ozorków mają dostęp do linii kolejowej. Podczas obecnej przebudowy dworca Łódź Fabryczna oraz przyszłorocznej przebudowy trasy tramwajowej W-Z, takie rozwiązanie mogłoby w jakimś stopniu usprawnić podróż przez miasto. W tej chwili przejazd linią kolejową łączącą dworzec Łódź Kaliska i Łódź Widzew trwa od 20 do 30 minut.

Jeśli wszystkie trzy spółki dogadają się, wprowadzenie specjalnej kolejowo-komunikacyjnej taryfy mogłoby nastąpić w tym roku.

http://www.mmlodz.pl/401712/2012/2/3/przejazd-pociagiem-po-lodzi-na-migawce?category=drogowe

px33
Weteran
Posty: 5086
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Postautor: px33 » pt 22:13, 03 lut 2012

Super, ale od razu ciśnie się na usta pytanie dlaczego dopiero teraz? Tylko na jakich odcinkach łódzka sieć kolejowa jest rzeczywiście konkurencyjna?

Kpc21
Weteran
Posty: 6291
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontaktowanie:

Postautor: Kpc21 » pt 22:55, 03 lut 2012

Wow, i to jest możliwe?

Tylko żeby to nie objęło czasem zasięgiem tylko Pabianic i Zgierza, ale Koluszki, Łask czy Głowno też.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)


Wróć do „Bilety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości