Strona 1 z 9

Zapowiedź przystankowa

: wt 14:15, 18 lip 2017
autor: Graficzny
Wczoraj pierwszy raz ją słyszałem i.. Boże jak ona drażni. Co z tego że MPK chcę się pochwalić że zapowiedź jest wykonywana przez jakiegoś Z-Prominenta jak ta osoba niewyraźnym, drażniącym tonem to wypowiada.

Re: Zapowiedź przystankowa

: wt 14:32, 18 lip 2017
autor: Josek102
Mistrzu Zimoch ma wyraźny glos .A może ci na słuch padło?

Re: Zapowiedź przystankowa

: wt 14:48, 18 lip 2017
autor: Graficzny
"nAAstępny przyystAnek!? "

"SOLEC!!! cmentasz mania.."
"na wrotth, Śenke wiicza"
"przyypominamYY... O! Obowiązku skasowaniA! Biletu"

Poprzednia zapowieć była chociaż płynna, od początku do końca tak samo ustawiona głosowo i głos był łagodny. A teraz wydziera często się jak by ktoś brame strzelił..

Re: Zapowiedź przystankowa

: wt 18:48, 18 lip 2017
autor: Mat
Bez przesady. Nie jest aż tak źle. I wiesz, takie pisanie które ma odzwierciedlić zapowiedź za bardzo nie pokazuje problemu ;). Zapowiedzi ogólnie są w jednolitym tonie i właśnie aż tak nie mają dużo wspólnego z komentarzem sportowym. Może z wyjątkiem tej przy stadionie Widzewa, ona mnie też trochę irytuje.
No chyba, że natrafiłeś na jakiś defekt.
Warto chociaż przypomnieć sobie jeszcze nie tak dawno, gdy jedna zapowiedź przystanku, składała się z pojedynczych słów wypowiadanych naprzemiennie dwoma tonami głosu.

Re: Zapowiedź przystankowa

: wt 21:54, 18 lip 2017
autor: px33
To ja zacznę od kilku słów pochwały - już od jakiegoś czasu w bodaj wszystkich pojazdach jakimi jechałem zapowiedzi były i były ustawione dobrze (lub przyzwoicie :P ). Trochę to trwało, ale jest w porządku.

A teraz o defektach (przy czym ja będę narzekał na konkretnych przykładach):
- z jakiegoś bardzo dziwnego powodu na (chyba) każdej przerwie między elementami jest szum. Przykład https://mu6.me/146399
- liczebniki mają zbyt długie pauzy (vide https://mu6.me/146402 ). Podejrzewam, że to jest klejone skryptem, ale byłoby fajnie, gdyby ten skrypt "umiał" różne długości pauzy

A kilka przykładów dziwnych sklejek cały czas da się wychwycić, np
https://mu6.me/146400
https://mu6.me/146401

Re: Zapowiedź przystankowa

: śr 19:31, 19 lip 2017
autor: TramMomentyStudenta
W niektórych pojazdach to fajnie wyglądało jeszcze w czerwcu. W M8CN (np. 2697, 2698, 2798) wyraźny głos Zimocha można było zaobserwować 21-22 czerwca. Choć akurat ekspertem od akustyki to ja nie jestem, więc może póki nie wrócę do Łodzi pod koniec września, to wtrącać się w to nie będę (zapewne jednak do tego czasu to wszystko powinno grać)

Re: Zapowiedź przystankowa

: pt 07:43, 21 lip 2017
autor: suomi
Jechałem wczoraj dwoma autobusami z nowymi zapowiedziami i z przykrością muszę stwierdzić że brzmi to jak by czytał to chłop pańszczyźniany choć z całym szacunkiem dla pana Zimocha. Prawda że jest to bardziej czytelne ale brzmi fatalnie.

Re: Zapowiedź przystankowa

: pt 21:45, 28 lip 2017
autor: kafar
Zapowiedzi są dramatyczne. Ostatnio przejechałem prawie całą trasę 11 słuchając ich przymusowo. Zimoch wypowiadał się z dziwną manierą zaciągając ostatnią głoskę do góry. Czasami słowa brzmiały, jakby były fragmentem zdania i zostały z niego wycięte. Najlepszy przykład to "Zgierska - DOLNA!, targowisko DOLNA!". (co już jest irytujące, bo wystarczy raz powiedzieć że to jest Dolna).

Re: Zapowiedź przystankowa

: ndz 21:18, 06 sie 2017
autor: eDragon55
Jak dla mnie większość zapowiedzi jest w porządku ale niektóre denerwują np. "Pomorska - Sterlinga, szpital Sterlinga, szpital Rydygiera" jakby nie można było trochę krócej.
Nie wszystkie zapowiedzi są poprawne ostatnio miałem taki przypadek jadąc 13 zamiast zapowiedzi Śmigłego-Rydza - Dąbrowskiego było Bratysławska - Wileńska. Ciekawe skąd nagle taka zapowiedzieć, a wszystkie inne przystanki zgadzały się z trasą linii.

Re: Zapowiedź przystankowa

: ndz 21:32, 06 sie 2017
autor: kuba_łódź
Teraz dopiero wychwyciłem pewien błąd w zapowiedzi - mianowicie "Mickiewicza- Żeromskiego, Szpital Wojskowej Akademii Medycznej". Nazwa tak nie obowiązuje od 2002, gdy po likwidacji Wojskowej Akademii Medycznej i połączeniu z Akademią Medyczną została zmieniona na Szpital im. WAM. W zapowiedziach Boruszczaka była zastosowana aktualnie obowiązująca nazwa. Moim zdaniem przy odrobinie dobrych chęci można by to poprawić.

Re: Zapowiedź przystankowa

: pn 00:19, 07 sie 2017
autor: Kpc21
Niby tak, ale...

na szpital przy Rondzie Lotników mówi się zazwyczaj "szpital Kopernika", choć tak naprawdę jest to szpital im. Kopernika.

Jeśli coś takiego jest dopuszczalne, to tak samo dopuścić można mówienie "szpital WAM" na szpital - w domyśle - im. WAM.

W sumie nawet w starych zapowiedziach było "szpital Świętej Rodziny", "szpital Sterlinga", chyba tylko WAM był wyjątkiem, gdzie był dodany człon "imienia".

A jaka jest nowa "szpitalna" zapowiedź na Wojska Polskiego/Sporna? Jest, tak jak było, "szpital im. Konopnickiej", "szpital Konopnickiej", czy może, używając nazwy potocznej, "szpital na Spornej" (który od jakiegoś czasu już nawet w adresie ma ulicę Pankiewicza - przed czym długo się wzbraniali)?

I jeszcze jedna kwestia, o której chyba już pisałem. Dwóm przystankom na Politechniki (jeden z nich w jednym kierunku jest na Żeromskiego) dodano do nazwy "kampus Politechniki Łódzkiej". Ale brakuje tego przy niedawno ponownie otwartych przystankach na Wólczańskiej, jak i na przystanku Radwańska/Wólczańska (choć na Radwańska/Politechniki jest).

Re: Zapowiedź przystankowa

: pn 00:25, 07 sie 2017
autor: kuba_łódź
Nazwa potoczna a oficjalna to jednak różnica ;) W zapowiedziach przystankowych powinna występować ta oficjalna.

Re: Zapowiedź przystankowa

: pn 00:29, 07 sie 2017
autor: Kpc21
Okej, ale jakoś nawet w starych zapowiedziach w większości przypadków były nazwy potoczne - jak ten "szpital Sterlinga" na przykład.

A nazwa oficjalna szpitala WAM to tak naprawdę Uniwersytecki Szpital Kliniczny imienia Wojskowej Akademii Medycznej. Chcesz, by lektor odczytywał całą tą formułkę? Siłą rzeczy trzeba to skrócić, a czy skróci się do "szpital im. WAM", czy do "szpital WAM", nie robi to już większej różnicy. Bo człon "imienia" często się pomija.

Zresztą przecież nie bez powodu patronem szpitala została uczelnia, do której on wcześniej należał. Zrobiono to właśnie po to, by zachować to skojarzenie, by - mimo połączenia i zmiany nazwy uczelni - dalej można było ten szpital nazywać "szpitalem WAM".

A co do Politechniki Łódzkiej - to MPK zdaje się ją ignorować. Jedna kwestia - to co wspomniałem - nie umieją prawidłowo dostosować nazewnictwa przystanków (przy "Targi Łódzkie" też powinna być wzmianka o PŁ - w sumie nie pamiętam, może jest). Druga kwestia - praktycznie zawsze jest problem z synchronizacją końca obowiązywania wakacyjnego rozkładu na linii 15 z rozpoczęciem roku akademickiego na PŁ. Najczęściej zmiana rozkładu na 15 jest dopiero jakiś tydzień później. A PŁ to chyba największy generator ruchu na trasie tej linii. W tym roku problem pewnie się nie pojawi, bo zmiana rozkładu i tak się przesunie ze względu na remonty (podobnie było kilka lat temu, gdy remontowano skrzyżowanie Kopernika/Żeromskiego i była komunikacja zastępcza), ale tak jak studiuję na PŁ, nie pamiętam roku, by zrobiono to jak należy. Zawsze jest przesunięcie.

Re: Zapowiedź przystankowa

: pn 13:16, 07 sie 2017
autor: kuba_bed
Skoro wygłasza ten nikomu niepotrzebny tekst przy stadionie Widzewa to już ten WAM nie byłby wiele gorszy :P Chociaż ta zapowiedź byłaby zabawna: "Mickiewicza - Żeromskiego, Uniwersytecki Szpital Kliniczny imienia Wojskowej Akademii Medycznej" :D

Re: Zapowiedź przystankowa

: pn 14:35, 07 sie 2017
autor: kuba_łódź
Jak dla mnie powinno być to co było, czyli "Szpital im. WAM". Bez rozwijania skrótu, bo po co ?

Re: Zapowiedź przystankowa

: pn 15:05, 07 sie 2017
autor: Graficzny
Co też bardzo denerwuje jest te głupkowate informacje o kieszonkowców. Nie starczy raz, nie, trzeba to powtórżyć drugi raz. Brzmi to tak, jak by ten przystanek tak się nazywał..
A zupełnie do przesady była zapowiedź na dw. fabrycznym. 4x mowa o tym samym przystanku była.

Re: Zapowiedź przystankowa

: pn 15:15, 07 sie 2017
autor: kuba_łódź
No i jeszcze wczoraj w 9B "motorniczy tego tramwaju życzy państwu miłego dnia" tuż po 40-minutowym zatrzymaniu na Olechowie :D

Re: Zapowiedź przystankowa

: pn 17:49, 07 sie 2017
autor: TramMomentyStudenta
przy "Targi Łódzkie" też powinna być wzmianka o PŁ - w sumie nie pamiętam, może jest


Nie ma.

Re: Zapowiedź przystankowa

: czw 16:01, 07 wrz 2017
autor: kuba_łódź
W 2612 na 62 którym właśnie jadę zapowiedź "Następny przystanek" czyta Zimoch, a resztę Boruszczak :D

Re: Zapowiedź przystankowa

: czw 20:28, 07 wrz 2017
autor: jan_defecto
W pobliżu dworca Fabrycznego znalazłem dwa błędy:
12B :arrow: Stoki. Komunikat po ruszeniu z Kilińskiego/Tuwima Następny przystanek: Kilińskiego. Przy dojeździe do przystanku jest poprawnie Kilińskiego-Przystanek MBank.
88A i chyba wszystkie inne autobusy jadące na dworzec Fabryczny. Przystanek A+T na Fabrycznym nie ma wgranej zapowiedzi. Jest po prostu tajemniczym następnym przystankiem. Autobusy (np. linia 57, 86) ruszające z dworca i przejeżdżające przez A+T mają poprawnie wgraną zapowiedź.