Autobusy testowane

Jelcz, czy Volvo? To najlepsze miejsce dla tematów tego typu.
Jordi
Gaduła

Re: Testowce

Postautor: Jordi » śr 13:10, 30 sie 2017

Dealerem w Polsce jest Kapena, to już wiadomo, że jakoś specjalnie dobre to to nie może być.

Poza tym wygląd jest delikatnie mówiąc tandetny...

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła

Postautor: prof_klos » śr 13:20, 30 sie 2017

Karsany wytwarzane są ponoć z jakiegoś plastiku najgorszego sortu, pozyskiwanego z recyklingu innych śmieci, ale już dokładnie nie pamiętam o co w tym chodziło. ;)
Bardziej spektakularny jest najmniejszy model Karsana - Jest; Karsan Jest jest wielkości VW Passata. ;) Ale ponoć model Atak jest znacznie gorzej wypadający całościowo, niż Jest.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...

Jordi
Gaduła

Postautor: Jordi » śr 14:08, 30 sie 2017

Nie wiem, co się MPK tak uparło na te 8m i nie więcej. Alpino 8,6-8,9 to ewidentnie najlepszy wybór w naszej sytuacji...

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła

Postautor: prof_klos » śr 14:32, 30 sie 2017

Zdecydowanie w roli pojazdu małometrażowego najlepszy jest AUTOBUS, a nie adaptacja z wozów dostawczych (Iveco, Mercedes, Kapena, Vero).
Nie wiem, czy przypadkiem Karsan nie jest od podstaw budowany jako autobus, niemniej ma to nikłe znaczenie przy jakości pojazdu.
Pierw trzeba rzetelnie potwierdzić, że takie auto stacjonuje na Nowych Sadach, gdyż jest to jedynie, jak zaznaczyłem na początku, plotka, która obiła mi się dzisiaj rano o uszy. I może być też tak, że to nie MPK monitoruje rynek nowości, a po prostu producent sam zaproponował testy. Takich egzotyków było w Łodzi już wiele, chociażby Irizar, krótkie Citaro K czy Iveco.
Ostatnio zmieniony śr 15:34, 30 sie 2017 przez prof_klos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła

Postautor: Mat » śr 14:41, 30 sie 2017

@prof_klos, taki wóz na Sadach jest ;)
@Jordi, przecież MPK testowało choćby Alpino 8,6, więc się raczej nie uparło na 8 metrów i koniec.
@kuba_łódź, to że bierzemy w leasing, to nie znaczy, że są to wozy za darmo, wynajem też kosztuje, mniej bo mniej, ale zawsze.

Co do przetargu..., no nie liczyłbym specjalnie, że stanie się to jeszcze w tym roku, tyle ode mnie.
Mateusz

EA-1 8-)
Foto
Obrazek

Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła

Postautor: prof_klos » śr 15:40, 30 sie 2017

Mat pisze:To że bierzemy w leasing, to nie znaczy, że są to wozy za darmo, wynajem też kosztuje, mniej bo mniej, ale zawsze.

Ale jak to jest? Zakładajmy, że nowy Solaris kosztuje 100 złotych. Kupujemy, jako miasto, płacąc 100 złotych.
Tymczasem w leasingu rozbijają nam to na 8 lat, czyli wypada 1,04 PLN/m-c. Finalnie jednak firma leasingowa też musi coś zarobić, zatem czy to sumarycznie nie wychodzi drożej, plus pewien zwrot z wykupu, tudzież sprzedaży takich autobusów po zakończeniu umowy? Wydaje mi się, że jest to pozornie niższy koszt, bo rozłożony na długi okres?
Zupełnie się na tym nie znam, więc może powyższe pytania są śmieszne, ale prosiłbym o wyjaśnienie sprawy, bo pierwszy raz usłyszałem, że MPK leasinguje wozy, a nie kupuje. W MZK Pabianice przez pewien czas też kilka Solarisów zostało poddanych leasingowi, ale nigdy tematu nie zgłębiałem.

mig
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: mig » pt 20:41, 01 wrz 2017

px33 pisze:większy problem byłby z budżetem, szczególnie w obliczu strajków.

Dokładnie, kasa misiu kasa. Łódź drugi rok z rzędu ma chudy budżet, bo dochodzimy do granic dozwolonego zadłużenia, a trzeba nabrać finansowego oddechu przed inwestycjami z kolejnej perspektywy. Stąd mimo wielkich potrzeb tak mało się ostatnio dzieje w kwestii inwestycji w mieście.

TramMomentyStudenta
Gaduła

Postautor: TramMomentyStudenta » pt 20:50, 01 wrz 2017

A jak zacznie się brać wszystko na raz, to wtedy panika i chaos na całego. Wszyscy zaczną narzekać w drugą stronę :lol: Miasto zaś nie będzie patrzeć, czy będzie zgadzać się kasa. Do momentu zmian w samorządach, które nastaną dość rychło (najpóźniej za rok z hakiem)

Jordi
Gaduła

Postautor: Jordi » pt 23:12, 01 wrz 2017

Kasy nie ma, ale najstarsze Volvo i Jelcze wszelakie (i Vero i Mastero) dogorywają już bardzo mocno.

Ale prawda taka, że teraz to ten przetarg musi wręcz być na około 30 AUTOBUSÓW do 8,6-9m (nie dostawczakom - będę to pisał nonstop!) plus dobre 50 12-metrówek.

Oby jeszcze rozpisano go w tym roku, żeby w 2018 np w wakacje i najpóźniej do jesieni przyjechały.

Wróć do „Tabor”