[Pabianice] MZK Pabianice

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
Marcin
Gaduła

Postautor: Marcin » pn 22:07, 27 lis 2006

Linią 1 (kursuje co 25 minut, w weekendy co 35) lub linią 8 (co 60 minut) od ulicy Orla do Kilińskiego/SDH.
Trzeba przejść na przystanek na ul. Zamkowej przy św. Jana (50m) i tam wsiąść w autobus linii D.

Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum

Pabianice 1995

Postautor: SzK » sob 10:23, 09 gru 2006

Nie wiem, czy zaglądacie czasem na Fotogalerią Transportową TWB,
dlatego polecam dwie fotki, których nie można przegapić:

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-125177.html

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123804.html

No, jeszcze ta

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-124167.html

rkplodz
Fan forum
Kontaktowanie:

Postautor: rkplodz » sob 14:03, 09 gru 2006

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-124839.html - ta jest jeszcze lepsza! BTW przejrzyjcie sobie wszystkie foty Masha.

paulina017

Postautor: paulina017 » wt 21:11, 12 gru 2006

Admin napisał ze 265 : trasa małosensowna, autobus kursuje puściutki. Widac że administrator nie jedzi tym autobusem. Ja wrecz przeciwnie codziennie. I moge powiedziec że rano jest problem aby wszyscy pasazerowie sie zmieścili. Linia ta dowozi uczniów do centrum mista gdzie znajduje sie wiekszosc szkół. Autobus ten jest jedynym transportem ludzi mieszkajacych w Bychlewie do miasta jak i do kosciola w niedzile. Wiec niech administrator nie wypowiada sie na jakis temat jak nie wie jaka jest naprawde sytuacja ......

Marcin
Gaduła

Postautor: Marcin » wt 21:41, 12 gru 2006

Admin napisał ze 265 : (...) autobus kursuje puściutki

Pan administrator pisał to dawno, wtedy z frekwencją było gorzej, niż obecnie, bo teraz - rzeczywiście jest chyba bardzo dobra. I na pewno nie miałem na myśli pustek, a pisałem to w kontekście trasy, o której poniżej

Admin napisał ze 265 : trasa małosensowna

265 dojeżdża do centrum i szkół, a w niedzielę do Kościoła. To prawda. I to wszystko. Jednych to zadowala, drugich niekoniecznie. Ne zacytowałaś konkretnie mojej wypowiedzi, ale przypuszczam, że analizowałem w kontekście jakiegoś jej wydłużenia, która na pewno nikomu kłopotów by nie przyniosła. Bo czy np. w niedzielę nie lepiej by autobus dojeżdżał do Dworca PKP, zamiast PKS? Dzień powszedni można zostawić w spokoju, na Bugaj dojeżdża 1, ale to już mieszkańcy Bychlewa i Pawlikowic muszą się wypowiadać czy brak bezpośredniego połączenia z jakimkolwiek osiedlem im odpowiada.

I moge powiedziec że rano jest problem aby wszyscy pasazerowie sie zmieścili

Niewątpliwie w godzinach szczytu autobusem linii 265 podróżuje dużo osób, ale w pozostałych godzinach frekwencja jest nieco mniejsza.

Placuś

Postautor: Placuś » czw 15:52, 14 gru 2006

Zgadzam się z tobą Marcin w 100%

Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum

Postautor: SzK » pt 13:56, 15 gru 2006

Kiedyś oprócz kursów raz na godzinę były pojedyncze "dodatki".

Marcin
Gaduła

Postautor: Marcin » pn 21:48, 18 gru 2006

Pan Habura oświadczył na łamach Życia Pabianic (http://www.zyciepabianic.com.pl/), że MZK rozważa zakup 5 używanych autobusów i uruchomienie - jak sam wreszcie zauważył - rentownej linii do Łodzi. Wszystko dopiero wyszło teraz, gdy narastają problemy z PKSem, szczególnie w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, gdy dostanie się do autobusu nierzadko graniczy z cudem, a pojęcie komfortu podróży zostało zapomniane. Po prostu panuje niemiłosierny tłok.
Mam nadzieję, że MZK wykorzysta wreszcie nadarzającą się okazję. W razie powodzenia, ciekawie będzie wyglądać sprawa biletów - wydaje mi się, że na linię do Łodzi będzie osobna migawka, bo nie sądzę, by można jeździć na tej za 70, ponieważ wtedy można jeździć ciągle do Łodzi i wszystkimi innymi autobusami MZK, ale czas pokaże. Oby się udało. Wreszcie MZK zauważyło problem - to już jest pozytywny sygnał.

SZAUTER
Gaduła

Postautor: SZAUTER » pn 22:41, 18 gru 2006

Marcin pisze:Pan Habura oświadczył na łamach Życia Pabianic (http://www.zyciepabianic.com.pl/), że MZK rozważa zakup 5 używanych autobusów i uruchomienie - jak sam wreszcie zauważył - rentownej linii do Łodzi. Wszystko dopiero wyszło teraz, gdy narastają problemy z PKSem, szczególnie w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, gdy dostanie się do autobusu nierzadko graniczy z cudem, a pojęcie komfortu podróży zostało zapomniane. Po prostu panuje niemiłosierny tłok.
Mam nadzieję, że MZK wykorzysta wreszcie nadarzającą się okazję. W razie powodzenia, ciekawie będzie wyglądać sprawa biletów - wydaje mi się, że na linię do Łodzi będzie osobna migawka, bo nie sądzę, by można jeździć na tej za 70, ponieważ wtedy można jeździć ciągle do Łodzi i wszystkimi innymi autobusami MZK, ale czas pokaże. Oby się udało. Wreszcie MZK zauważyło problem - to już jest pozytywny sygnał.

Mam tylko nadzieje że to nie będzie linia konkurencyjna dla linii 11 a będzie konkurencją dla PKS na trasie Bugaj i Szpital - Łódź Fabryczna jak równiez konkurencja dla Interbusa. Oby też konkurencją cenową się zakończyło i w weekendy nie tak jak PKS i Interbus kończa kursowanie do Łodzi o 17 PKS-bus i interbus 20.45 (oba w przypadku Szpitala) z których korzystam czasami jak z 11 są problemy.

SEC
Weteran

Postautor: SEC » pn 22:42, 18 gru 2006

Nowa linia na Bugaj przy zachowaniu poł. z Dworcem Fabrycznym, politechniką, Philipsem i innymi zakładami w Pabianicach i AKADEMIĄ ROLNICZĄ W KSAWEROWIE i BEZ INGERENCJI Z TRAMWAJEM (nie przez centrum Pabianic, byle szybko)? Proszę bardzo:

Dworzec Łódź-Fabryczna - Kilińskiego/Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Politechniki, Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Jana Pawła II? (przy SGGW), Rypułtowicka, Pabianice: Konstantynowska, Partyzancka, Sikorskiego, Nawrockiego - WALTERA-JANKE.
Częst. co 30 minut, wymagane 4 brygady (może 5 rezerwowa i w razie potrzeba jako dodatek do jakieś zapchanej).

Jakieś zastrzeżenia?

Może trasa przez Skargi, Konstantynowską w Pabianicach była by atrakcyjniejsza, ale lepiej aby był lepszy dojazd do fabryk w Pabianicach.
Przejazd przez centrum to też ograniczony dowóz do fabryk oraz dłuższa trasa. Do centrum Pabianic mamy tramwaj. Autobus powinien jeździć tam, gdzie nie ma tramwaju i faktycznie jest potrzebny.

Kazik
Megagaduła

Postautor: Kazik » pn 22:53, 18 gru 2006

Hej, świetne! przy okazji Polibuda-Central-Dw.Fabryczny (tylko częstotliwość trochę mała i nie wiem jakie byłyby bilety)
A połaczenie Pabianic z Chojnami, kiedyś już istniejące, byłby sens jego powrotu?

Bosman102
Coś mówi

Postautor: Bosman102 » wt 02:04, 19 gru 2006

Dworzec Łódź-Fabryczna - Kilińskiego/Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Politechniki, Pabianicka, Ksawerów: Łódzka, Jana Pawła II? (przy SGGW), Rypułtowicka, Pabianice: Konstantynowska, Partyzancka, Sikorskiego, Nawrockiego - WALTERA-JANKE.

Jestem za, pamiętajcie że ta linia nie wyżyje jedynie z kursów o 7 rano, więc mam nadzieję, że mądrze rozdysponują kursy, by po miesiącu nie powiedzieć że linia jest nie rentowna Obrazek

Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum

15 lat za późno...

Postautor: SzK » wt 13:30, 19 gru 2006

Szkoda, że nikt nie pomyślał o tym w roku 1992, kiedy to kończyła się Budowa osiedla po płd. stronie Waltera Janke.
Oby nie był to krok w stronę pozbycia się tramwaju.

Z linii PKS z Bugaju korzystałem od początku jej funkcjonowania,
tj 30 października 1993 roku do końca września 2003.
Potem na trzy miesiące, czując że coś się święci przerzuciłem się na wariant pieszo+ 41 + 15. Ostatnie, jak na razie, 6 miesięcy regularnego dojeżdżania z Bugaju do Łodzi odbywało się pieszo + 11 - mimo konieczności dojścia 15 minut (w warunkach zimowych do 25-minut Obrazek )
nie wróciłem do PKS-u...

Od 1993 roku rozkład jazdy tej linii praktycznie nie zminił się.
Dodano kursy z Łodzi o 15:40, 16:40 (które raz są, raz nie), o siódmej są dwa lub trzy wozy z Pabianic. Od czasu do czasu pojawiały się jeszcze:drugi wóz o 15-ej z Łodzi, czy 6-ej i 8-ej z Pabianic, ale wszystko na zasadzie jak jest to jest, jak nie ma to nie ma.
Ogólnie, mimo dużego zapotrzebowania pozostało raz na godzinę...

Obecnie czas jazdy do Łodzi wynosi rano 45 minut, po południu [powrót]ponad godzinę. Dochodzi do tego, że tramwajem , mimo 15 min dojścia wychodzi o tę minutę dwie krócej ! (Oczywiście ludzie i tak wolą się kisić przez godzinę w Inter Busie za 3,50)...

Myślę, że linia MZK z Bugaju na Fabryczny byłaby krokiem ku normalności.
To absurd, że pomiędzy miastami aglomeracji nie było normalnej linii autobusowej. Owszem jest tramwaj, ale nie obsługuje całego miasta (kłania się odnoga na Bugaj...).

Jeśli tylko cena biletu byłaby niższa niż w PKS-ie (tj <80 złotych normalny i <40 złotych ulgowy) i częstotliwość wynosiłaby 30 minut (5 autobusów, mniej więcej tyle by wyszło) to popularność gwarantowana - PKS mógłby się zwijać.

SEC
Weteran

Postautor: SEC » wt 16:24, 19 gru 2006

Jakby nowa linia jechała moją trasą to myślę, że 4 brygady wystarczą, a piąty nowy autobus byłby rezerwą. Oczywiście nie będzie tak, że jeden z autobusów zawsze będzie stał. Każdego dania inna brygada odpoczywa, a rezerwa być musi.

Częstotliwość, co 30 minut jest chyba bardzo dobra, szczególnie widząc zapchane ludźmi przegubowe Volvo z PKSu, które jeżdzą co godzinę na Bugaj.

Kiepska sytuacja linii Łódź-Pabianice może mieć związek z tym, że ta linia nie jest wpisana do podmiejskich linii PKS Łódź (nie ma numeru itd.).

ukalo
Fan forum

Postautor: ukalo » wt 16:41, 19 gru 2006

Kiepska sytuacja linii Łódź-Pabianice może mieć związek z tym, że ta linia nie jest wpisana do podmiejskich linii PKS Łódź (nie ma numeru itd.).

Sugerujesz że jakby miała numer, to byłby w niej mniejszy tłok? :lol:

morton
Megagaduła

Postautor: morton » wt 17:04, 19 gru 2006

Jakby linia miała numer to od razu jej sytuacja by sie poprawiła Obrazek

ukalo
Fan forum

Postautor: ukalo » wt 17:07, 19 gru 2006

No właśnie tak zrozumiałem tę wypowiedź Obrazek

SEC
Weteran

Postautor: SEC » wt 18:41, 19 gru 2006

Linia ta nie jest wpisana do podmiejskich linii PKS Łódź tylko jako połączenie krajowe. Moze to ma jakiś związek, że jest problem z taborem. Z numerem linii chodziło mi o to, że linia podmiejska takowy posiada - wymieniłem cechę takiej linii.

ukalo
Fan forum

Postautor: ukalo » wt 18:46, 19 gru 2006

Właściwie to ja nie widzę na niej problemu z taborem (chociaż ja ją oglądam tylko jak mnie mija).

smugler1990
Stały bywalec

Postautor: smugler1990 » wt 23:39, 19 gru 2006

Często jadąc do szkoły widze ikary które jadą z Pabianic-są zapchane niczym 57 przy Galerii-jadąc widze 2-3 ikary 280 .Frekwencja jest -ciekawe więc dlaczego ktoś taki jak Stojecki nie bierze sie za nową linie .Do wymienionych wariantów nowej linii moge dodać moją propozycje
linia 201 Waltera-Janke -Centrum Pabianic [szpital ]-Konstantynowska-Rypułtowicka-[granica]-Łódź-Sanitariuszek-Maratońska-Wróblewskiego
-Politechniki-Radwańska-Wólczańska-Mickiewicza-Piłsudskiego-Sienkiewicza-Narutowicza-Dworzec Fabryczny-pomija sie Ksawerów-ale za to omija sie korki przy RLL i Żeromskiego[a takie są]-dojazd do Philipsa[Pabianki],Polibudy i centrum Łodzi[które jest w miare dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta]
W wariancie prywatnym obsługa 6X MB 405N + 405G-zajezdnia gdzieś w polu przy Rypułtowickiej albo Sanitariuszek

Wróć do „Region łódzki”