[Andrespol] Linie 201 202

Rozmowy, dotyczące funkcjonowania transportu zbiorowego w okolicach Łodzi.
nowy1212
Gaduła

Re: MPK Bedoń/Justynów

Postautor: nowy1212 » czw 18:26, 19 kwie 2018

Na szczęście ZDiT chce wprowadzić przystanki NŻ. Tak podał Maciej Sobieraj (wicedyrektor ZDiT). Decyzja juz podjęta, ale pewno trzeba na to będzie jeszcze trochę poczekać

SCEL
Bywalec

Postautor: SCEL » czw 18:26, 19 kwie 2018

Nie musieli, ale mogli. Równie dobrze Rada Gminy Andrespol mogła uchwalić swoje przepisy porządkowe. Zwyczajnie gminie tak było łatwiej.

jan_defecto
Megagaduła

Postautor: jan_defecto » czw 19:13, 19 kwie 2018

@px33 Zgodnie z projektem umowy zamieszczonym w przetargu autobusy muszą stawać na każdym przystanku. Za niezatrzymanie stwierdzone przez UG jest koło 100-150 zł kary (nie pamiętam dokładnie). Pewnie podpisali umowę z tym postanowieniem i tego nie zmieniali.
GPS w wozach nie ma, to niezatrzymanie musi przyuważyć kontroler z UG.
Jakbym był szefem firmy przewozowej, to za niezatrzymanie na przystanku jeżeli nie było chętnych do wymiany pasażerskiej to nigdy bym nie ukarał, a nawet pochwalił za oszczędną jazdę (chyba, że organizator dowalałby mojej firmie za to kary, to wtedy kazałbym zawsze stawać, żeby nie narażać firmy na odpowiedzialność za nieprawidłowe wykonanie umowy).

@nowy1212 Podejrzewam, że wprowadzenie przystanków NŻ będzie podczas dużej zmiany rozkładów (np. z letnich na normalne), ze względów ekonomicznych, żeby nie robić dodatkowej zmiany rozkładów. Żeby wyrobić się np. na 1 września uchwała Rady Miejskiej zmieniająca przepisy porządkowe musi zostać przegłosowana najpóźniej 4 lipca (ostatnia sesja przed wakacjami - pozostałe sesje przedwakacyjne odbędą się 16 maja i 13 czerwca).

@SCEL Skoro linia jest w taryfie LTZ, to chyba muszą obowiązywać przepisy porządkowe LTZ ustalane przez RM w Łodzi.

Kpc21
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Kpc21 » czw 19:23, 19 kwie 2018

Niekoniecznie. W ŁKA i PR też obowiązują przepisy porządkowe LTZ? Chyba nie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)

SCEL
Bywalec

Postautor: SCEL » czw 19:39, 19 kwie 2018

Ale organizatorem linii jest UG Andrespol a bilety LTZ są tam tylko tak jakby honorowane, natomiast Gmina zwyczajnie nie emituje swoich biletów. Tak więc przepisy porządkowe jakby gmina chciała to mogła by uchwalić swoje.

kuba_łódź
Gaduła

Postautor: kuba_łódź » pt 22:48, 20 kwie 2018

Solina Kris-Toura już wyjechała na 201. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami jest to wersja podmiejska w srebrnym kolorze.

Woronin
Coś mówi

Postautor: Woronin » sob 21:12, 21 kwie 2018

Solina jeździ na całodniowej brygadzie 201 co drugi dzień naprzemiennie z Conectem. Warto wspomnieć że Solina ma drugie drzwi na klamkę co mnie trochę zszokowało gdy to zobaczyłem...

px33
Fan forum

Postautor: px33 » sob 22:00, 21 kwie 2018

Najciekawsze jest to, że z tym wszystkim całkiem nieźle łapie się w kryteria - ma dwoje drzwi (jakichkolwiek) w tym co najmniej jedne w środku autobusu (tj. między osiami). Andrespol chyba nie do końca spodziewał się akurat tego :D

Kpc21
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Kpc21 » sob 22:26, 21 kwie 2018

Bez sensu to zrobili, że odpowiedzieli, że drzwi środkowe mają być między osiami. Tą odpowiedzią praktycznie dopuścili pojazdy niskopojemne...

Ciekawe, co na to ludzie w gminie Andrespol... Kiedyś (w czasach, gdy MPK przejmowało przewozy do Stróży, a Kris-Tour od PKS-u przewozy do Justynowa i Bedonia) dużo na ten temat można się było dowiedzieć z gminnego forum, gdzie dyskusje na temat komunikacji gminnej się nie kończyły. Niestety forum to już od dawna nie funkcjonuje.

Kuba
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » ndz 13:30, 22 kwie 2018

px33 pisze:A ktoś wie jak po kilku tygodniach wygląda obłożenie na kursach tych linii?
Ja mogę opisać tylko kilka przykładów:

Wspomniana już wcześniej przeze mnie sytuacja w okolicach godz. 8:00, gdzie 10 min przed linią 201 jedzie 202 i poranne korki na Rokicińskiej sprawiają, że na wspólnym odcinku wszyscy ludzie wsiadają do 202, a linia 201 jeździ pustawa (widziałem może z 5-10 osób).
Po południu kursem o 16:00 z Ronda Inwalidów też jeździ sporo ludzi linią 202 (w Solbusie wszystkie siedzące zajęte + kilka stojących). Natomiast kiedyś jak jechałem linią 201 ok. godz. 18:00 to największa frekwencja była na odcinku łódzkim (ale też nie zabójcza - ok. 10-15 osób). Jak wysiadłem w Andrzejowie to dalej w kier. Bedonia zostały już tylko ze 2-3 osoby.

Kpc21 pisze:Ciekawe, co na to ludzie w gminie Andrespol...
Ja bym to pytanie zadał nie tylko co do taboru, ale ogólnie co do funkcjonowania tych linii. Sam słyszałem na przystanku wypowiedź kobiety, która mówiła, że jeździ tym tylko rano (jeździ w rejon Kopcińskiego/Narutowicza, więc przesiadka na "9" jest w miarę dobra). Natomiast w drugą stronę woli wsiąść tam na Kopcińskiego w "Januara" i jechać bez przesiadek (wiadomo, że czasem z pracy nie wyjdzie się idealnie punktualnie, tramwaj ucieknie, autobus potem też ucieknie, a następny np. za godzine - i to może zniechęcać). Może więc być tak, że z linii 201 i 202 korzystają w większości mieszkańcy Bedonia, Justynowa i Janówki, a ci z Andrespola wybierają innych prywatnych przewoźników, którzy wjeżdżają bardziej wgłąb Łodzi.

No ale może też niech się wypowie ktoś kto częściej to widzi lub tym jeździ, bo ja swoje obserwacje i opinie opieram na jakichś pojedynczych sytuacjach.

Tak ogólnie w kwestii taboru to my tutaj ten zapis, że wozy mają być w jednolitym malowaniu rozumieliśmy, że wszystkie mają być w tym samym kolorze (jednolity = jednakowy). Przewoźnicy najwyraźniej odebrali to trochę inaczej - czyli np. autobusy mogą być w różnych barwach, ale każdy z nich w jednym kolorze (nie może być dwukolorowy np. żółto-czerwony). Poza tym jak na razie nie widać, aby wykonawcy dysponowali trzecim rezerwowym autobusem, który spełniałby wymogi stawiane przez gminę. Ponadto w sumie było trochę do przewidzenia, że przewoźnicy kupią takie pojazdy, które po zakończeniu umowy będą mogli wykorzystać ewentualnie do jakiejś innej swojej działalności (przewozy pracownicze, szkolne, wynajmy). Z uwagi na to, że nigdy nie ma gwarancji czy kolejny przetarg się wygra, taki typowo miejski autobus dla tych firm mógłby być problemem jakie mu tu zajęcie potem znaleźć.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"

nowy1212
Gaduła

Postautor: nowy1212 » ndz 13:54, 22 kwie 2018

A czy na wiatach przystankowych w Łodzi są dołożone oznaczenia linii 201 i 202? Bo ja spojrzałem jadąc autem na jeden taki przystanek i nie widziałem, ale prowadziłem auto.

Kpc21
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: Kpc21 » ndz 14:12, 22 kwie 2018

Plus-Tour wyjeżdża też czasem na linię takim oto Renault: http://buslodz.pl/zdjecia/show/id/13444

Wydaje mi się, że autobus ten może spełniać wymogi.

Autobus miejski też nadaje się na przewozy pracownicze czy szkolne.

Kuba
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » ndz 15:04, 22 kwie 2018

Ten Renault był chyba tylko tego jednego dnia. Później go nie widziałem.
Autobus ten nie spełnia wymogów, bo jakbyś kliknął tam w szczegóły pojazdu, to z łatwością byś zobaczył, że wyprodukowany został w 1999 r.

prof_klos pisze:Otrzymałem informację na mocy której można wysunąć wniosek, iż Plus-Tour planuje wymienić niebieski wóz lokalny MAN / Fast (...)
Tak, kupili białą Temse Metropol, rocznik 2008
Obrazek
---

Woronin
Coś mówi

Postautor: Woronin » czw 22:43, 26 kwie 2018

Dzisiaj usłyszałem że jeżeli Tesma okaże się być lepsza od Solbusa to być może trafi na całodzienną brygadę gdyż ostatnio Solbus miewa różne problemy.

kuba_łódź
Gaduła

Postautor: kuba_łódź » pt 11:41, 27 kwie 2018

Przy okazji, można chyba zmienić nazwę tematu na [Gmina Andrespol] linie 201 i 202

domino
Gaduła

Postautor: domino » pt 21:06, 27 kwie 2018

– Krańcówka autobusowa przed dworcem Łódź Widzew obecnie jest wykorzystana w pełnym zakresie możliwości – stwierdza bowiem Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. – Dlatego skierowaliśmy linie 201 i 202 do pobliskiej pętli przy rondzie Inwalidów – dodaje. http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 58364.html

Woronin
Coś mówi

Re: [Andrespol] Linie 201 202

Postautor: Woronin » pn 01:04, 30 kwie 2018

Prawdopodobnie Kris-Tourowy O407 ELW 23T6 jeszcze gdzieś wyjedzie gdyż dostał fotel kierowcy z Glasera (ELW 76J1) oraz "narożniki" przedniego zderzaka : niebieski od Glasera oraz biały od ELW 7L15 (E.Leclerc)

Kuba
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Kuba » pn 20:53, 30 kwie 2018

Teraz to tak jakby tego typu informacja tutaj nie pasuje za bardzo, bo wątpię aby nawet rezerwowo się pojawiał na linii 201.

Natomiast co do białej Temsy z Plus Toura to już dzisiaj ją widziałem liniowo. Zarejestrowana została w połowie kwietnia na pruszkowskich tablicach, więc pewnie musieli wziąć ją w leasing i sobie będą powoli spłacać.
Obrazek
---

Woronin
Coś mówi

Postautor: Woronin » wt 23:37, 08 maja 2018

Plus-Tour chyba nie potrafi kupić odpowiedniego wozu na 202 gdyż dzisiaj usłyszałem że również "nowa" Temsa będzie wymieniana na coś innego bo się okazała zbyt mała...

kuba_łódź
Gaduła

Postautor: kuba_łódź » wt 23:54, 08 maja 2018

Ciekawe czy już odkryli taką stronę jak mobile.de :P Z ciekawości wszedłem i znalazłem kilka Citaro i Solarisów z rocznika 2006 w cenie poniżej 100 tyś zł.

Wróć do „Region łódzki”