Rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
TramMomentyStudenta
Gaduła

Re: Rozkłady jazdy

Postautor: TramMomentyStudenta » wt 21:09, 25 wrz 2018

nowy1212 pisze:To nie szło 16 skierować na Kurczaki?

To już prędzej na Ikeę. 16 byłaby czwartą linią na Paderewskiego. Przy takim układzie świateł na Broniewskiego/Rzgowska to nonsens. Ogólnie słyszałem, że prace na Rzgowska/Dąbrowskiego mają jednak potrwać co najmniej do kwietnia... W takim układzie nie da rady. I ogólnie skierowanie 16 na plac Niepodległości to na pewien czas nie ma sensu logistycznego. A jeżeli już by miało, to trzeba byłoby 41 skrócić do Ikei od strony Pabianic - tyle że wówczas jedenastki i siedemnastki zamieniałyby się w bydłowozy niezależnie od pory dnia i tygodnia. :evil:
Mam nadzieję, że prędzej czy później dadzą ten autobus z Bugaju na plac, to może wtedy skrócenie 41 będzie zasadne. ;)

Jordi
Gaduła

Postautor: Jordi » wt 21:44, 25 wrz 2018

mig pisze:Jordi bez urazy ale coś dziś jesteś nie w formie ;)

Dzisiaj byłem w pracy pierwszy dzień po urlopie. Może to dlatego ;) Fakt tam chyba tylko ToiToi jest.

Niemniej z tą 7 prędzej czy później trza będzie coś wymyśleć, bo potoki na ŁTR ma żadne, a Koziny krzyczą o częstsze kursy. Chociaż ja tam widzę takt 12 conajwyżej w szczytach.

Ważne, że wraca nareszcie 17 i znów będzie dobry dojazd i w weekendy :D 16 niestety prócz 4-5 kursów okazała się klapą i prosimy więcej jej nam nie wciskać :P Wolimy zawieszoną 16, a 17 nawet skróconą do Pl. Wolności.

px33
Fan forum

Postautor: px33 » wt 23:48, 25 wrz 2018

Niemniej z tą 7 prędzej czy później trza będzie coś wymyśleć, bo potoki na ŁTR ma żadne, a Koziny krzyczą o częstsze kursy.

Może relacja Helenówek-Zgierska-Zachodnia-Koziny co 12 na długich? I w zamian wyciąć z centrum 59 i 73. Jeśli centrum/południe dałoby radę bez 7, a północ musi się ratować autobusami to może warto by odwrócić 7 "do góry nogami". Pytanie jak z przepustowością skrzyżowania Zachodnia/Legionów gdyby tramwaj skręcał tam co 12 a nie co 40 minut, na pewno przydałby się chociaż podwójny przystanek.

Joxer
Początkujący

Postautor: Joxer » śr 06:53, 26 wrz 2018

Albo 7 i 16 do Piotrkowska Centrum z pętlą uliczną Kościuszki Źwirki.

nowy1212
Gaduła

Postautor: nowy1212 » śr 08:45, 26 wrz 2018

DTC odpada, bo 7 musi mieć ten punkt socjalny dla pracownika czy jak to się fachowo nazywa.

Z Helenowek natomiast problem, bo tam chyba nie ma miejsca na kolejną linię, a pewno postój w zajezdni odpada.

Jordi
Gaduła

Postautor: Jordi » śr 09:29, 26 wrz 2018

16 najfajniej by było jakby wspomogła 8 do DTC i dalej na Plac na przykład. Na pewno byłaby popularna, bo dzisiaj Pietryna i Górniak nie mają bezpośredniego połączenia z Kaliskim, Włókniarzy/Legionów, Żubardzią... Od początku miała by potok, bo podejrzewam, że znowu będzie z Placu do PŁ wożenie powietrza.

No a 7 już nieraz pisałem jak już musi na południe jechać, to do Kilińskiego i dalej kombinować (dzisiaj tylko Chojny pasują).

Co do Helenówka, to tam podobno jest tak ciasno, że ewentualnie musiałoby zawracać przez zajezdnię, ale to też nie jest złe wyjście. 4 na tej trasie swego czasu miała nienajgorsze potoki...

Joxer
Początkujący

Postautor: Joxer » śr 09:49, 26 wrz 2018

Kto pamięta Ronda Titowa i 6 co miała tam pętlę ? To może tak zrobić z 16.

Jordi
Gaduła

Postautor: Jordi » śr 10:54, 26 wrz 2018

Ja pamiętam i Gagarina, i Fucika, i Obrońców Stalingradu. 6 chyba wtedy jechała na Nowotki z tego co pamiętam...

Mogłaby zawracać na RLL, tylko wtedy musiałaby mieć dłuższe postoje na Teo, a czy przy 2 i 13 to wykonalne?

BB93
Sympatyk forum

Postautor: BB93 » śr 11:52, 26 wrz 2018

Na Teofilowie zmieszczą się po dwa składy na każdym z torów. Przynajmniej tak to wygląda na Google Maps. Na 2 i 13 przerwy musiałyby być zatem na drugich krańcówkach. Teraz w sumie na Dąbrowie powinno się dać to zrobić, bo są dwie linie. Na 13, na Augustowie chyba też zmieszczą się spokojnie dwa składy na jej torze (nie wiem, jaki tam jest teraz układ, bo nie byłem od czasu zamknięcia ŚR).

TramMomentyStudenta
Gaduła

Postautor: TramMomentyStudenta » śr 13:24, 26 wrz 2018

Jordi pisze:Wolimy zawieszoną 16, a 17 nawet skróconą do Pl. Wolności.

Zobaczymy. W przyszłym roku mieli robić plac Wolności i Północną. Na pewno mają się brać za zachodni wlot Ronda Solidarności, przez co, jeżeli nie będzie robót na placu Wolności, to 17 pewnie zostanie w wersji skróconej do placu Wolności albo nawet dojedzie do Kamińskiego na M8CNach, a 15 pojedzie przez Narutowicza na Telefę - lub odwrotnie, to zależy, co powie Zdat. Jeśli będą robić ten plac, to albo znowu zawias, tylko wtedy to będzie dramat dla kawałka Gdańskiej, albo relacja Koziny-Ikea, albo relacja... Zdrowie-Ikea przez Legionów i Gdańską.

Co do 7, ja jeszcze widziałbym ją w relacji tymczasowej Koziny-ŁTR-DTC-Kopcińskiego-Radiostacja, jeśli nie da się z 16 zrobić sztucznego dubla 8.

Kazik
Megagaduła

Postautor: Kazik » czw 09:17, 27 wrz 2018

Co do 7, ja jeszcze widziałbym ją w relacji tymczasowej Koziny-ŁTR-DTC-Kopcińskiego-Radiostacja, jeśli nie da się z 16 zrobić sztucznego dubla 8.
Na czas przebudowy Ś-R dodatkowy tramwaj na W-Z od Kilińskiego do Marszałków w zamian za 14 mile widziany. Jeśli ma być skręt z Kopcinskiego w Narutowicza w prawo, to obowiązkowo podwójny przystanek na Kopcińskiego. Który i tak powinien być, bo się robią korki w porach zjazdów do zajezdni.

Jordi pisze:16 najfajniej by było jakby wspomogła 8 do DTC i dalej na Plac na przykład. Na pewno byłaby popularna, bo dzisiaj Pietryna i Górniak nie mają bezpośredniego połączenia z Kaliskim, Włókniarzy/Legionów, Żubardzią... Od początku miała by potok, bo podejrzewam, że znowu będzie z Placu do PŁ wożenie powietrza.
Akurat z Górniaka na Legionów/Włókniarzy jest 74AB ;) Myślę że zainteresowanie na Piotrkowskiej zaproponowaną linią nie byłoby dużo większe niż teraz 16. To właśnie prędzej linia na autobus solo, a nie dwuskład tramwajowy. Wg mnie zamiast 16 powinny być dodatkowe kursy 8 do Piotrkowska-Centrum i tyle.

No a 7 już nieraz pisałem jak już musi na południe jechać, to do Kilińskiego i dalej kombinować (dzisiaj tylko Chojny pasują).

Jestem za, byle przez Piłsudskiego, bo nie ma co dopychać na Przybyszewskiego.
Okolice Dąbrowskiego/Kilińskiego straciły po deformie (likwidacja 95) i dodatkowo mają utrudnienie w postaci przebudowy, a jednak trochę ludzi w okolicy mieszka. No i z osiedla w kwartale Śląska-Kilińskiego-Broniewskiego-Niższa byłby ciut lepszy dojazd.
Może to być 13 bez sensu jadąca teraz na Widzew-Wsch, może być 7. Byle do W-Z dojechać.

Jordi
Gaduła

Postautor: Jordi » czw 11:17, 27 wrz 2018

Ja już pisałem nieraz, że chyba najlepsze wyjście z 7, to z Kozin do DTC, a potem Piłsudskiego, Kilińskiego i dalej kombinować (ja bym dał za rok Dąbrowskiego i ŚR na Niższą, jeśli jeszcze nie zaczną tam remontu, a póki co mogłoby naprawdę sunąć na Chojny).

16 jechałaby na Plac, bo podobno ZDiT jest mega źle nastawiony na zawracanie "stałe" jakiejkolwiek linii przez DTC.

Ja myślę, że 16 miałaby jednak lepsze nieco napełnienia, bo część ludu z powielonej trasy 8 jadąc na Piotrkowską, czy Górniak wybrałaby tę linię zamiast przesiadania się (znam wiele osób, które kombinują jak mogą, byleby się nie przesiadać, a jak muszą to maks raz).

No i 16 dałaby bezpośrednie połączenie Górniaka z Kaliskim, którego 74AB nie daje (a przez wiele lat była 50 - może nie miała szałowych napełnień, ale wyraźnie lepsze od tego, co dzisiaj na Politechniki ma 74), ani Żubardzią ;)

Edit: Czas przejazdu też byłby lepszy. Dziś 74AB z Placu na Legionów/Włókniarzy jedzie 19-26 minut. 16 jechałaby od 16 do 19 :)

mig
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: mig » czw 18:25, 27 wrz 2018

Kazik pisze:Jeśli ma być skręt z Kopcinskiego w Narutowicza w prawo, to obowiązkowo podwójny przystanek na Kopcińskiego. Który i tak powinien być, bo się robią korki w porach zjazdów do zajezdni.

Przecież ten przystanek jest podwójny i to od dłuższego czasu.

TramMomentyStudenta
Gaduła

Postautor: TramMomentyStudenta » pt 09:34, 28 wrz 2018

@Jordi
Tylko, tak swoją drogą, 50 za czasów trasy na Kaliski miała nieregularny rozkład - zdarzały się przerwy i po 40 minut, a obecnie 74AB ma poza szczytem takt 20, a w szczycie takt 12.
Poza tym obecnie można z Górniaka dojść kawałek do placu Reymonta, jeśli ktoś oczywiście może, i tam złapie 14. A nawet z samego placu dojazd jest stosunkowo dobry, bo ma 11 co 6 i jeszcze 6, to do stajni, a dalej ma do wyboru 10 co 6 i 14 (jak ktoś nie chce jechać 8, bo od estakady faktycznie kawałek drogi jest, mniej więcej taki, jak od Górniaka do placu Reymonta).
Wiem, że o tym wiesz, ale nie ma co wybrzydzać.
Tyle w temacie.

Jordi
Gaduła

Postautor: Jordi » pt 10:35, 28 wrz 2018

Złapie 14, która jest na objeździe. Tu chodzi o zmianę na stałe trasy 16...

50 jeździła rzadko, ale nie zmienia to faktu, że w przegubie jadąc od Kaliskiego na Politechniki ciężko było znaleźć miejsce siedzące w niektórych porach. W 74AB co 12 czy nawet 20 minut praktycznie cały dzień jedzie góra 5-7 osób aż do Kopernika, gdzie zaczyna się napełniać każdy kurs...

Moim zdaniem 16 na nowej trasie przez DTC, a 16 z Placu aż do Radwańskiej z 1-2-3 pasażerami to dużo lepsze wyjście. Nie stać nas na wożenie powietrza skoro wiecznie się podkreśla brak kasy, taboru, prowadzących tabor. Dodajmy, że bezpośrednio da dojazd w inne miejsca z Górniaka, ale głównie ma wspomóc 8, która jest przepełniona do DTC, podczas gdy 16 skręcając w Kopernika ma w 3/4 kursów około połowę wolnych siedzisk.

Tyle ode mnie ;)

EDIT: Na MPK info o zmianie trasy 16, ale o powrocie 17 cisza xD

EDIT 2: O już wklepali po paru minutach.

nowy1212
Gaduła

Postautor: nowy1212 » pt 15:53, 28 wrz 2018

W ogóle czemu w niedziele na 17 nie będzie niskiej? Przecież taboru od groma. Wystarczy na 11B dac NF6D i juz zwalniają się CR/Tramicus z 11B.

Kazik
Megagaduła

Postautor: Kazik » pt 16:13, 28 wrz 2018

Czy 17 przed wakacjami jeździła w weekendy na pełnej trasie?

mig pisze:Przecież ten przystanek jest podwójny i to od dłuższego czasu.
Dobrze wiedzieć :) Nie miałem okazji sprawdzić w boju.

Yakuzzi
Stały bywalec

Postautor: Yakuzzi » pt 16:21, 28 wrz 2018

Od lutego 17 jeździ w weekendy na pełnej trasie.

Rozkłady 11 i 17 z Ikei zgrane idealnie podobnie jak 4 i 11 na Zgierskiej. Brawo ZDiT.

TramMomentyStudenta
Gaduła

Postautor: TramMomentyStudenta » pt 21:21, 28 wrz 2018

Jordi pisze:Złapie 14, która jest na objeździe. Tu chodzi o zmianę na stałe trasy 16...

14 na objeździe będzie do wiosny 2020 roku. A na tę chwilę, to jednak jest trochę za mało miejsca na Piotrkowskiej, żeby 16 "wróciła" na tę Pietrynę. Może zmienią trasę po powrocie 14 na ŚR.

nowy1212
Gaduła

Postautor: nowy1212 » sob 10:33, 29 wrz 2018

^^16 ma takt 24min, więc wystarczy wywalić 7 i miejsce będzie.
No, a 7 tak jak pisano wiele razy Piłsudskiego-Kilińskiego-DW Chojny

Wróć do „Łódź”